3 naminės veido kaukės: detoksas ir valymas

2020 m. balandžio 20 d., pirmadienis


Paskutinį kartą namuose kaukę dariausi labai seniai, gal prieš 4 metus kartu su mama - plakėme kiaušinio baltymą su cukrumi ir tepėme ant veidų. Turiu pripažint, kad odai tikrai patiko šitas mišinys. Kadangi dabar daug laiko leidžiu namuose, pamaniau, kad šiandien gaminsiu. Tik ne patiekalą, kaip įprastai, o veido kaukes. Taigi susiradau interneto platybėse pačias papraščiausias kaukes, kurias galima pasidaryti iš to, ką turiu šaldytuve ir spintelėse, ir pabandžiau. Kaip kas su kuo, gaminimas ir įspūdžiai - viską papasakosiu.

Pradėjau nuo ingredientų susirinkimo pagal išsirinktus receptus. Taip jau sutapo, kad visos kaukės - valomosios ir detoksikuojančios odą. Ir gerai, reikia jau išvalyti mano odą nuo namų oro ir naminių toksinų. 😃

Pradedam.


1  MATCHA ARBATOS, KOKOSŲ ALIEJAUS IR MEDAUS KAUKĖ 

1 šaukštas kokosų aliejaus
2 šaukšteliai matcha žalios arbatos miltelių
0,5 šaukštelio medaus

Gaminimas: Kokosų aliejų atšildau visada labai paprastai - užkaičiu arbatinį vandens, tada karštu vandeniu pripildau dubenėlį ir į jį įdedu kokosų aliejaus pakuotę. Palauki 5-8 minutes ir aliejus visiškai skystas, tinkamas naudojimui ir maišymui. Kokosų aliejų ir  matcha arbatos miltelius sumaišiau ir gavosi gan skysta masė, todėl nusprendžiau, kad įdėsiu šiek tiek dar medaus (turėjau kelis vnt. maž kiekio medaus), kad masė būtų labiau tinkama tepimui ir galėčiau uždėti ant veido storesnį sluoksnį.
Naudojimas: užtepti storą sluoksnį ant veido ir laikyti ~15 min.
Nauda: pagal receptą teigiama, kad matcha arbata pašalina perteklių aliejaus iš odos ir sulėtina jo gaminimą.
Mano pastebėjimai: tepti kaukę ant odos buvo labai geras jausmas, ir kokosų aliejus ir medus gerai pamaitino odą, nejutau jokių dirginančių pojūčių, oda po naudojimo nebuvo paraudusi ar kitaip sudirgusi. Kvapas geras, nes stipriausias kokosų aliejaus, tai taip ir kvepia. Kaukė labai sunkiai nusiplauna vandeniu, tačiau puikiai nusivalo drėgna servėtele ar ranšluostuku, tad taip nusivalyti ir rekomenduoju. Praėjus kelioms minutėms po kaukės - oda atrodė kiek prašanti drėgmės, todėl patariu negailėti drėkinančio kremo.
2  VALGOMOSIOS SODOS IR CITRINOS KAUKĖ 

4 šaukšteliai valgomosios sodos
šlakelis citrinos sulčių

Gaminimas: į sodą įspaudžiau šiek tiek citrinos sulčių tiesiai iš citrinos. Susidarė reakcija, kuri tikriausiai jums jau pažįstama, jei kepat kepinius - soda pradėjo putoti ir buvo nugesinta. Sumažėjo jos kiekis, todėl tepamos pastos gavosi visai nedaug ir pakankamai visam veidui, tad daugiau nei 4 šaukštelių sodos tikrai nereikia naudoti.
Naudojimas: užtepti ant probleminių vietų ir laikyti ~10 min.
Nauda: teigiama, kad oda išvaloma, citrinos rūgštis ir soda padeda atsikratyti negyvos odos, oda paskaistinama ir padeda pašviesinti randelius.
Mano pastebėjimai: Recepte rašo laikyti 10 min, bet tiek nerekomenduoju - ir soda, ir citrinos rūgštis tikrai nėra švelnūs produktai, kaip kad pvz. praeitoje minėtoje kaukėje. Aš nerizikavau. Palaikiau kaukę 5 minutes. Tepti buvo sunku, konsistencijoje kažko trūko, o be to soda greitai džiuvo, tad patariu pasistengti aplikuoti greičiau. Jutau šiokius tokius minimalius dilgčiojimus - ko gero dėl citrinos rūgšties. Nors jos ir dėjau nedaug. Kvapas nemalonus, sodos, tepant kai kada prasibraudavo gaivus citrinos kvapas, bet sodos aromatas tuoj pat užgoždavo jį. Nors soda atrodo labai smulki - atsargiai. Plaunant ji labai braižo veido odą. Rekomenduoju plauti tik drungnu vandeniu ir atsargiai - netrinant. Priešingai nei pirmoji kaukė, tikrai nerekomenduoju šiosios nuvalyti servetėle - per grubi tam.
3  VALGOMOSIOS SODOS IR KOKOSŲ ALIEJAUS KAUKĖ 

1 šaukštas kokosų aliejaus
3 šaukšteliai valgomosios sodos

Gaminimas: inde tiesiog sumaišiau šaukštą kokosų aliejaus ir kelis šaukštelius sodos. sodos dėjau tiek, kad gautųsi tepti patogi masė - nei per skysta, nei per tiršta.
Naudojimas: užtepti ant probleminių vietų ir laikyti ~10 min.
Nauda: teigiama, kad padeda išvalyti inkštirus, pravalyti odos poras ir paskaistina odą.
Mano pastebėjimai: kadangi į šitą kaukę dėjosi kokosų aliejus, sutikau palaikyti ją visas 10 minučių, kaip ir rekomenduojama. Užtepiau tik ant probleminių odos vietų, kur kaupiasi inkštirai - T zona (smakras, nosis, kakta). Šveliai, nespausdama piršto pagalvėlėmis pasukiojau ratus - kaip ir minėjau sodos granulės gan grubios, tai šiek tiek labai atsargiai pašveičiau odą ir palikau kaukę. Praėjus dešimčiai minučių taip pat atsargiai nuploviau. Kadangi naudojame kokosų aliejų, rekomenduoju papildomai nuplauti odą prausikliu - kad užsilikęs aliejus ant veido neužkimštų porų - T zona probleminė vieta, aliejai palikti gali jai nepatikti. Aišku, per vieną kartą niekas man neišsivalė, tačiau atrodė, kad dažniau panaudojus būtų galima kažką pasiekti. Tiesa, šveitimo gal reikėjo atsisakyti, nes nuplovus kaukę oda ilgokai liko raudona ir sudirgusi. Tad šveist nerekomenduoju, net švelniai.

Reziumė.


Apibendrinimui norėčiau pasakyti, kad manau, jog sodos ir citrinos kaukės kiek per stiprios yra odai. Labiausiai rekomenduočiau pirmą, žaliosios arbatos, kokosų aliejaus ir medaus kaukę. Bent jau žinai, kad nedarai odai kažkokios žalos. Labiau patiko pats procesas, negu rezultatas po kaukių. 😃 Jaučiausi kaip kokia kosmetikos gamintoja, chemikė, ne kasdienis amplua, tai tikrai mėgavausi procesu.

Tiesa, noriu paminėti, kad būtinai prieš tepant pasidarykit pirmą testą, ar jūsų oda nereaguoja į kai kuriuos produktus alergiškai ar per daug jautriai. Žinau, kad medus - gan alergiškas produktas ir reiktų tikrai pasitikrinti ar jūsų odai jis patinka. Maniškei nepatiko tik šveitimas soda, daugiau nekartočiau. Patarimas: pasidaryti kaukės mažulį kiekį, nesandėliuoti tokių natūralių produktų, geriau naudoti šviežią.


Ar gaminiesi odos priežiūros priemones namuose?
 Kokios patirtys, gal turi pasidalinti geru receptu su manimi? 

Rašyti komentarą

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.