5 programėlės nuotraukoms redaguoti

2020 m. balandžio 21 d., antradienis


Nuotraukų redagavimas man ne joks "gyvenimo feikinimas", "savęs slėpimas" ar "melavimas sau ir kitiems". Jeigu noriu, kad siena nuotraukoje būtų baltesnė, nes taip gražiau atrodys - taip ir padarysiu. Jei mano oda dėl apšvietimo ir nevykusios kameros yra baltesnė nei turi būt - pritaikysiu efektą, kuris viską "ištaisys". O jei noriu pridėti blizgučių kažkur ar perspalvinti kokį objektą - kodėl ne? Man nuotraukų redagavimas yra grynų gryniausia kūryba ir mėgstu tuo užsiimti. O dar kai šiais laikais yra ne tik kur sukurtais dalykais pasidalinti, bet ir milijonai įrankų tai kūrybai vykti - iš vis valio tris kart.

Tad jeigu ir jums nuotraukų redagavimas yra fun laiko praleidimo būdas, jei norite paturbintų instagramo nuotraukų arba idėjų kaip galite tvarkyti savo tinklaraščių nuotraukas - skubu į pagalbą. Šiandien pasidalinsiu savo mėgstamiausiais app'sais, kuriuos naudoju visada redaguodama nuotraukas. Paprastai tai darau telefonu. Retais atvejais, jeigu noriu padaryti kažką sudėtingesnio - įsijungiu Photoshop kompiuteryje. Tačiau tai būna ne dažnai, nes paprastai telefono programėlių pilnai pakanka viskam, ką sugalvoju. 😎


Snapseed 
Ši programėlė nemokama ir patinka tuo, kad tikrai nemokama. Tai yra, nėra jokių užslėptų funkcijų, kurias reiktų "dasipirkti". Tad visos funkcijos, kurios ten yra - visas galima naudoti. Veikti galima joje labai daug ką, kaip ir kiekvienoje panašioje programėlėje, bet pagrinde man patinka kelios funkcijos: nuotraukos pilkinimas, šviesinimas/tamsinimas, spalvų ryškinimas/gesinimas teptuku. Tai naudinga tada, kai norisi paretušuoti tik tam tikrus objektus nuotraukoje, o ne visą nuotrauką. Dažniausiai ir ateinu į Snapseed'ą pašalinti geltonus pustonius nuo baltos spalvos. Taip pat patinka "taškinis" redagavimas, kur padedi tašką nuotraukoje, pasirenki diametrą ir gali pašviesinti arba patamsinti būtent tą vietą, šiek tiek struktūrą pataisyti, sodrumą spalvų, kontrastą. Labai praverčia taip pat, kai norisi greitai, tarkime, be teptuko pašviesinti foną ar tamsesnę dėmę nuotraukoje. Yra ir dar daug įdomių funkcijų, kurios padės, jei tik yra kūrybingumo. Tad labai rekomenduoju!
→  Parsisiuntimas čia


PicsArt

Ši programėlė iš dalies nemokama. Tai yra, jog geriausios funkcijos, žinoma, yra paslėptos po mokesčiu. Tačiau aš randu ką ten panaudoti savo reikmėms. Dažniausiai ateinu pakoreguoti savo odos spalvą (kuri būna labai jau balta nuotraukose ir susilieja su baltomis sienomis😃) ir paryškinti detales. Taip pat čia galima ant nuotraukų piešti, yra įvairių teptukų, spalvų ir pan. Galima užklijuoti lipdukus ant nuotraukos, bet jie irgi - geriausi su karūnos ženklu, kas reiškia - kad apmokestinti ir reikia turėti tą premiumą. Šioje programoje taip pat labai lengva "užblurinti" foną. Nes galima reguliuoti kiek blurinti ir teptuku pasirinkti ir užspalvinti vietas, kurios bus blurinamos. Tad labai naudinga ir lengva. Yra ir visai neblogų efektų, keli nemokami. Galima uždėti nuotrauką ant nuotraukos (pvz. kokią dulkių tekstūrą jei turit). Paprastai tariant šita programėlė skirta tikram kreatyvui, yra nemažai idėjų pinterest'e ir pačioje programoje ką galima susikurti, nemažai tutorialų, tai tikrai verta atsisiųsti.
→  Parsisiuntimas čia


Lightroom

Šią programėlę naudoju efektams. Ji tam ir skirta - suderinti nuotraukų spalvas, šviesą, kontrastą ir panašius dalykus. Lightroom populiari programa, galima pirkti presets (efektus, kuriuos suinstaliuoji ir gali naudoti ateityje vieno mygtuko paspaudimu), jų būna ir nemokamų, pasidalina entuziastai internetuose ir pan. Žaidžiant ten su nustatymais galima pasidaryti gražių efektų. Kažkada buvau labai pasinešusi ant tų presetų kūrimo, tai turiu tikrai nemažai pasidariusi sau. Esu kelis ir nusipirkusi. 😄 Galimybės neribotos, tereikia pasižaisti. Irgi yra funkcijų, kurios užrakintos po papildomu mokesčiu, bet man kažkaip jų neprisireikia. Net nesigilinau kas ten per funkcijos. Svarbu tai, kad naudotis itin paprasta, patogu ir gali visus savo veiksmus išsaugoti ir sukurti filtrą, mano jau minėta presetą ir turėsi ateičiai, nereikės kiekvienos nuotraukos vėl tokiais pat parametrais redaguoti iš naujo. Tai puikus dalykas tiems, kurie tarkime kuria instagrame tam tikrą feedą ir redaguoja visada nuotraukas panašiai. Sutaupo laiko!
→  Parsisiuntimas čia


Collage Maker

Koliažų darymo programų taipogi yra visokių ir nemažai, tačiau aš labai ilgai ieškojau tos vienintelės, kuri patogi, lengvai naudojama, neužrakinta niekas ir pan. Tai kai rada šią - nustojau ieškoti. Programėlė išties patogi ir lengvai naudojama. Paspaudi daryti koliažą, pasirenki visas norimas nuotraukas ir tada jau prasideda - pasirenki pirmiausia kaip bus jos išdėstytos, tuomet kokie tarpai bus tarp jų, gali prizoominti nuotrauką viename langelyje atskirai su divem pirštais, pasukti ją ir nereikia įkelinėti naujos ir pan. Tada gali rinktis ir fono spalvą, yra įdomių tekstūrų fonams. Galima suapvalinti kampus, taip pat čia pat vietoje užrašyti tekstą ar kažką nupiešti. Koliažą bet kada galima vienu mygtuko paspaudimu papildyti dar viena foto ir nereikės visko daryti iš naujo. Taip pat ant koliažo galima uždėti papildomas nuotraukas atskirai, ant viršaus. Žodžiu, labai patogu ir lengva, daug fainų funkcijų ir viskas nemokama. Labai nuoširdžiai rekomenduoju, jeigu iki šiol nemėgot daryt koliažų, tai dabar pamėgsit, nes čia paprasta ir greita tai padaryti.
→  Parsisiuntimas čiaPixaloop

Visai neseniai rasta programėlė, kuri visai patiko pasižaidimui. Atsidariusi ir pamačiusi vieną elementą iš kart turėjau viziją nuotraukai ir ją įgyvendinau. Taip, čia šitoji mano nuotrauka, kuri pūpso instagrame. Pusiau nuotrauka. 😄 Nes ši programėlė skirta nuotraukoms šiek tiek judesio suteikti. Pagrindinė funkcija - plaukimas. Aš taip vadinu tą funciją, kur nupieši trajektoriją ir programa pagal ją judina nuotraukos pikselius. Visko visaip galima išmastyti su šita funkcija, aš kol kas pritaikiau gėrimui (šito posto trečias swipe). Nupiešiau ant nuotraukos spiralę ir programa susuko tokį judesiuką. Taip, programos visi kiti gėriai - mokami. Yra labai daug judančių elementų - drugelių, ugnies ir t.t. kurie atrodo realistiškai ir tikrai labai kietai, bet už tai reikia susimokėti. Nemokamos galimybės labai menkos, tačiau pasitelkiant fantaziją ir turint idėją - galima ką nors sukurti. Eskportuoti nemokamoje versijoje galima tik į video pavidalą. Gif'ai, geresnė kokybė ir kt. - premium. Žinau, kad tokių programų, kurios daro tą vadinamąjį plaukimą yra tikrai nemažai, pati turėjau, bet kad būtų galima elementus judančius uždėt - dar tikrai nemačiau. Tad pasižaidimui rekomenduoju, vien dėl smagumo! 😁
→  Parsisiuntimas čia

Bonus programėlė: Preview

Čia ne nuotraukų redagavimo programėlė, tačiau pamaniau, kad reikia įtraukti, nes naudinga ir prie nuotraukų temos. Jeigu jūs, kaip ir aš, pamišę dėl Instagram feed planavimo ir viskas turi būti gražu bei suderinta, tai jums reikia šios programėlės. Vienintelė gera nemokama programėlė man, kur gali įsikelti nuotraukas ir pažiūrėt, kaip tavo instagrame jos atrodys šalia kitų. Anksčiau, kol nesugalvodava tokių dalykų, bandydavau pasidėlioti kuriant koliažus, bet tai užima daug laiko, tai čia - tikras išsigelbėjimas. Aš net nesu prijungus savo instagram anketos, tiesiog įsikeliu nuotraukas ir pažiūriu kaip atrodys, o jei ją įkeliu į instagram, tai palieku ir Preview programėlėje. Tada visada galiu sugrįžti ir pasižiūrėti kaip kas, paplanuoti į priekį. Kadangi nuotraukas galima lengvai "nešioti", galima susikurti išties suderintą feed. Labai patogu. Tai galbūt pravers ir jums, kas instagraminate.
→  Parsisiuntimas čia
Na štai ir viskas. Supažindinau jus su visomis programėlėmis telefone, kurias turiu ir sėkmingai naudoju kurdama turinį internete. Fotografuoti man visada patiko. Pamenu, 16 gimtadienio proga netgi išprašiau savo mamos, kad man nupirktų skaitmeninį fotoaparatą. Tada 36 megapikselių skaitmeninis fotoaparatas buvo kažkas vau ir kažkas prabangaus, ką paauglė turi turėti. Deja, sulaužiau aš jį ir neilgai trukus atsirado telefonuose geros kameros. Pamenu, buvo labai gaila mamos pinigų, tačiau nieko nepadarysi, už tai dabar išmokau saugoti savo daiktus. 😅

P.s. visos programėlės naudotos Android telefone, tai nežinau, turinčios Iphone telefonus ar viską rasit, bet tikiuos, kad taip.


Kokia tavo mėgstamiausia foto redagavimo programėlė? 

6 komentarai

 1. PicsArt ir Lightroom. Nu tobulumo viršūnė man :D einu dar tą judančią programėlę atsisiųst, labai sudominai :D o Snapseed turiu irgi, bet neperpratau naudojimo kažkada, tai taip liko, irgi reikia meilės įdėt ir išsiaiškint kaip veikia.

  O prewiev turiu, labai faina 🥰

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ta judanti ten tokiam žaidimui labiau, bet kaip ir minėjau, sugalvojus kokią vieną kitą idėją tikrai faina įgyvendinti :D gaila, kad nauja tau tik ši, bet pažadu ateityje pristatyt įdomesnių programėlių hihi :))

   Panaikinti
 2. Naudoju lightroomą ir snapseed dažniausiai. Kažkada facetune dar turėjau, bet neprilipo tai tos dvi liko labiausiai naudojamos :D o dabar tą preview dar parsisiunčiau nes nelabai man sekasi kol kas sudetinti viską instagrame :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. facetune kazkada ir as turejau, bet irgi nelipo, istrinta labai seniai)

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.