Apie nesenai peržiūrėtus filmus ir serialą

2020 m. balandžio 10 d., penktadienis


Pasijungiau audros garsus ir nusprendžiau parašytį įrašą apie nesenai peržiūrėtus filmus bei serialą, papasakoti trumpai, parekomenduoti arba atkalbėti nuo žiūrėjimo ir tiesiog paplepėt. Šiuo metu labai aktualus dalykas - filmai, serialai. Vienas iš tų užsiėmimų, kurie gelbėja ir bent kiek prablaško namų režimą. Nieko, nugalėsim tą virusą, tereikia tiek nedaug - likt namuose.

Pasakoti pradėsiu nuo šviežiausių, kol įspūdžiai dar gaivūs ir turiu ką pasakyti ir eisime toliau prie tų, kur mintys apie filmus jau susigulėję. Viską žiūrėjau Netflix'e, tai jei ko nors nerasite kitur pažiūrėt - atsiprašau už sužadintus jausmus.

Palieku visų įraše paminėtų filmų ir serialų sąrašą čia priekyje, kad negaištumėte laiko, jei viską matėte:
Serialas "Money Heist" (orig. La casa de Papel)
Knyga paremtas filmas "Twin murders: the silence of the White city" (orig. El silencio de la ciudad blanca)
Filmas "The Mansion" (orig. Le Manoir)
Filmas "Circle" 
Filmas "Mark of the devil"  (orig. La Marca del Demonio)
Filmas "Busters mal heart"
Filmas "The Platform" (orig. El hoyo)

Ok, važiuojam.

Serialas "Money Heist" (orig. La casa de Papel)
IMDB reitingas: 8,5 / 10
Pradėjo žiūrėt vaikinas, aš akies krašteliu vis pažiūrėdavau, iš pradžių nelabai užkabino. Prisiminėm, kad kažkada jau bandėm žiūrėt, bet po pirmos serijos ir pamiršom. Tai vaikinas tęsė, aš prisijungiau, serialas įtraukiantis po kelių serijų, kai susipažįsti su veikėjais ir scenarijumi. Nieko panašaus nesu iki šiol mačiusi, nes ir šiaip nesu mėgėja žiūrėt serialus. Kodėl? Nes neįmanoma po to gyvent, norisi žiūrėt toliau ir daugiau nieko. Darbai palieka nedaryti arba paskubomis viską, kad tik eit prie serialo. Jokios savikontrolės, išnyksta sveikas protas. Gerai, kad šitas serialas turėjo tik 4 sezonus. Bet tikiu, kad bus dar, nes pabaiga atrodo nutraukta viduryje istorijos. Žodžiu, serialas apie neeilinę grupę vagių ir nusikaltėlių (dėvinčius dailininko Salvadoro Dali kaukes), kurie vedini lyderio daro neeilinius apiplėšimus. Pirmiausia įsibrauna į pastatą, kuriame spausdina pinigus, vėliau - Ispanijos banką, kur saugomas milžiniškas kiekis aukso. Tai vienintelė grupė nusikaltėlių, kurie net turi savo fanų. Aha, fanų, gerbėjų, paprastų žmonių, kurie palaiko nusikaltėlių, o ne policijos pusę. Serialas labai gerai surežisuotas, išpildytas, išneša smegenis. Nežinau kokie ir kiek protingų žmonių jį kūrė, bet man ten atrodo viskas kosmosas. Gerąja prasme. Serialo personažai labai individualūs, su savo istorija, kiekvienas ras save ir galės tapatintis su vienu iš jų. Kokie ir kaip priimami sprendimai kritinėse situacijose - manau štai apie ką šitas serialas. Aišku ir apie meilę, draugystę, išdavystę ir kitas emocijas bei jausmus, kurie supa mus kiekvieną dieną realiame gyvenime. Tik čia apie tas emocijas pasakojama ne per telemundo presenta ir ne per Rozauros ašaras, o per veiksmą ir nusikaltimų darymą. Nusikaltimus daro tiek plėšikų grupė, tiek policija, visi susilygina, nebėra teisingumo, šita sąvoka aplamai tokia išnykstanti seriale. Juk nėra nieko nei gero, nei blogo, yra tik skirtingos nuomonės apie tai. Seriale yra visko ko reikia - veiksmo, humoro, gumos tempimo ir žiūrovo erzinimo, kelių pagrindinių veikėjų mirčių (nes negali juk visi gyvent gražiai ir laimingai). Aišku, koks serialas be dramų ir ilgų pokalbių, rodos, apie nieką. Kartais norėdavosi prasukt tuos pokalbius, nes jie gan ilgai užsitęsdavo, bet čia asmeninis pirmenybės teikimas veiksmui iš mano pusės. Dabar visur linksniuojamas "Money Heist" serialo pavadinimas yra ir Netflix trending sąraše tarp lietuvių. Prisijunkit, pažiūrėkit, turėsime temų diskusijoms.
Asmeninis vertinimas: 9/10, -1 balas už tuos dramatiškus pokalbius tarp atskirų veikėjų, kurie man nepasirodė įdomūs.

"Money Heist" 4 sezonas

Knyga paremtas filmas "Twin murders: the silence of the White city" (orig. El silencio de la ciudad blanca)
IMDB reitingas: 5,2 / 10
Kokia knyga paremtas ir ar geresnė knyga pasakyti negaliu, nes neskaičiau. Sakyčiau, kriminalistinio filmo klasika: detektyvas bando išsiaiškinti kas daro žudymus, žudikas prie pat, jis jo nemato, nesupranta ir išsiaiškina tik filmo pabaigoje, žudikas aišku bando pakenkt ir detektyvui, nušalint jį nuo darbo ir panašiai. Sakau, gryna klasika. Kažkas žudo žmones taip pat, kaip jau 20 metų sėdintis kalėjime žudikas. Šiemet jis bsu paleistas iš kalėjimo ir kažkoks neaiškus žmogus replikuoja jo nužudymo stilių. Man filmas pasirodė gan nuobodus, ypač todėl, kad žudikas visą filmą žudė tokiu pat scenarijumi ir principu. Kur įdomumas? Visiškai neįdomus ir nuobodus serijinis žudikas, visad žinai ko tikėtis. Visą filmą tikėjau juo. Bet nope. Sužiūrėjau visą, tačiau nepaliko didelio įspūdžio, jokio peno apmąstymams ar šiaip jokių emocijų nesukėlė, tik minėtąjį pyktį už vienodas žmogžudystes visą mielą valandą ir 18 minučių. Patariu pažiūrėt tik jei patinka niekuo neįpareigojantis filmas, tuštekas, kad tik pasižiūrėt. IMDB reitingas irgi žemas, kiek daugiau 50% žmonių patiko šitas filmas, aš tikrai nesu tarp jų. Jei dvejojat bandyt ar ne dėl to, kad miniu žudiką - nėra ko nerimauti. Čia ne siaubo filmas, labai mažai čia tų baisių vaizdų, CSI Niujorkas netgi daug kraupiau. Meh. Man toks jausmas, kad čia labai nevykęs bandymas padaryti filmą iš knygos. Labai nujaučiu, kad esu teisi.
Asmeninis vertinimas: 2 / 10, daugiau komentarų nepridėsiu, not my cup of tea.

"Twin murders: the silence of the White city" ištrauka iš filmo


Filmas "The Mansion" (orig. Le Manoir)
IMDB reitingas: 4,6 / 10
Esate kada nors žiūrėję "Pats baisiausias filmas (orig. "Scary Movie") kurią nors dalį? Tai jeigu ieškote kažko panašaus, tai čia kaip tik tai ir yra. Siaubo komedija. Reikia savo humoro jausmą tam morališkai paruošti, nes čia humoras šiek tiek skiriasi nuo mūsų, lietuvių. Jei lietuviams juokingas anekdotas apie vyrą, kuris primušė savo "bobą" arba apie "bobą prie puodų", tai čia turi būti juokinga - juokeliai apie didelį pimpalą, apie dar nesimylėjusius vaikinus, narkotikus ir pan. Filmas tai prancūzų, o humoras kaip iš amerikietiškų filmų, toks pritemptas ir ne visai mano skonio. Scenarijus nesudėtingas - grupelė jaunų draugų susirenka atšvęsti naujus metus ir tam išsinuomoja plotą - pernelyg didelį, kraupų dvarą, kuriame niekas negyvena, o anksčiau ten nutiko kraupių dalykų. Prasideda šventė, visi linksminasi, kol vienas iš grupelės dingsta, tada visi panikuoja, ieško, po truputį dingsta kiti veikėjai, randami mirę ir taip toliau. Kas mane tikrai nužudė šitame filme - kalbantis šernas. Nors jis pasakė tik vieną sakinį, ką ten sakinį - kelis žodžius tik - nors tik tiek... to užteko. Blyn, vienintelis dalykas, kuris prajuokino. Nuoširdžiai. Filme daug visko vyksta, tikrai nėra nuobodu žiūrėt, bet kam nepatiko mano minėtasis "Scary Movie", tai tikrai nepatiks ir šis bei atvirkščiai. Kaip tokia nesąmonė lengvam pažiūrėjimui - ok. Tik man teko žiūrėt originalo (prancūzų) kalba, tai labai vargina. Nieko nesupranti ir ką gali daryt tai tik skaityt angliškus subtitrus. Dabar užjaučiu jus, kuriems taip panašiai su anglų. Filmo pabaigoje tokia pavargus ir įsitempus jutaus. 
Asmeninis vertinimas: 6 / 10, "Scary movie" bet kuri dalis geresnė.

"The mansion" filmo viršelis

Filmas "Circle" 
IMDB reitingas: 6,0 / 10
Nelabai suprantu kodėl toks žemas reitingas, nes man filmas patiko. Tiesa, visas veiksmas 2 valandas vyksta vienoje patalpoje - juodam tamsiame kambaryje, kur sustoję 50 žmonių ratu savo salelėse. Kas 2 minutes vieną iš žmonių nužudo kažkokiu lazeriu iš rato vidurio. Iš pradžių niekas nesupranta kas ir kaip, o vėliau išsiaiškina - dauguma turi nubalsuoti, kas mirs sekantis. Penkiasdešimtčio žmonių tarpe jų yra visokių - juodaodis, azijiečiai, seni žmonės, jauni žmonės, turtingas, vargšai, vieniši, susituokę, su vaikais ir be, yra 1 vaikas ir nėščia moteris. Filmo eigoje paaiškėja, kad gyvas iš 50 liks tik vienas, todėl visi turi nuspręsti, kas tai bus. Tada prasideda karštos diskusijos ką žudyti sekantį ir kas turi išlikti. Man labai patiko filmas, žiūrėjau kartu su vaikinu, tai jo kažkaip nepasiekė idėja. O aš labai puikiai supratau kas vyksta. Kai reikėjo išsiaiškinti kas vertas gyventi, o kas ne, žmonės ėmė vieni kitus lyginti ir kategorizuoti pagal skirtingus aspektus: amžių, šeimos padėtį, darbą ir panašiai. Filmo metu atsiskleidė labai daug visuomenės problemų - jei jau pasenai, tai tave nafik, jei esi per jaunas - irgi nafik, nes gal tapsi blogu žmogum, rasistai užsipuolė kitas rases, homofobai užsipuolė lesbietę ir panašiai. Labai geras žmonijos paveikslas yra šis filmas. Ir tikrai netikėta pabaiga. Iš pradžių jos nesupratau, bet vėliau, apvirškinus filmą toptelėjo mintis. Tada pasigooglinau explanation ir jė, pataikiau, supratau teisingai. Filme nėra daug veiksmo, vien kalbamasi, tačiau tikrai įkvepia ir priverčia susimąstyti. Rekomenduoju, jei mėgstat gilius filmus su idėja. 
Asmeninis vertinimas: 9 / 10, -1 balas už tai, kad čia tipo buvo ateiviai į savo lėkštę visus šiuos žmones surinkę ir darė išbandymą. Galėjo būt tiesiog - išbandymas ir tiek, be ateivių. Biški neskanu.

"Circle" akimirka iš filmo

Filmas "Mark of the devil"  (orig. La Marca del Demonio)
IMDB reitingas: 3,2 / 10
Labai liūdnas įvertinimas, tačiau suprantu kodėl. Čia - tipinis apsėdimo filmas, kuris prasideda ir baigiasi taip pat, kaip visi egzorcistiniai ir panašaus pobūdžio filmai - apsėda velnias, biški pažudo, pakovoja, išvaro velnią - finito. Tačiau tiems, kam patinka tokie filmai ir "kolekcionuojate" juos, mėgstate palyginti ar šiaip pramogauti žiūrint tokio tipo filmus (aš mėgstu), tai neskirčiau jam įvertinimo 3. Taip, siužetas nestebuklingas ir nelabai išskirtinis, tačiau gan gražiai padarytas, efektai padorūs ir panaudoti vietoje, skoningai. Moteris dirba su kažkokias senoviniais dalykėliais (nežinau tikslaus profesijos pavadinimo), gauna kraupią knygą, parsineša ją namo. Knygą randa jos dukros, perskaito keletą sakinių garsiai. Apsėda velnias vieną dukrą. Sesuo kreipiasi pagalbos į kunigą, žinoma, kad padėtų. Tada apsėdama ir kita dukteris. Prasideda veiksmas. Filme buvo ir kažkoks apsėstas berniukas, bet jo rolės nelabai supratau. Siaubiakas, bet ne pats kraupiausias. Susipažinimui su velnio apsėdimo filmais - pats tas. Meskit sau iššūkį, haha.
Asmeninis vertinimas: 6 / 10, nieko įspūdingo, bet ne tragedija. Viduriukas tarp gero ir blogo.

"Mark of the  devil" ištrauka iš filmo

Filmas "Busters mal heart"
IMDB reitingas: 6,1 / 10
Jeigu jums patinka filmai apie išprotėjusius, su sutrikusia psichika žmones - valio, įsijunkite tuoj pat. Filmas būtent apie tai, siužetas gan įdomus ir nematytas (bent jau man). Vyras, kuris turi moterį ir dukterį, kurias labai myli, o jos - labai myli jį. Šeima neturtinga, gyvena su tėvais. Moteris nori išsikraustyti ir turėti savo namus, vyras nepasiduoda - nenori visą gyvenimą mokėt nuomos. Sako, jei kraustysis, tai iš karto į namą, kažkur gamtoje ir neleis savo vaikui augt taip, kaip didžioji dalis visuomenės daro. Deja vyrukas dirba viešbutyje administratorium naktinėse pamainose, tai ant namo greit neužsidirbs. Šis filmas man šiek tiek priminė Antaną Garšvą iš Škėmos kūrinio "Balta drobulė". Dirba tokį monotonišką darbą, kuris niekur neveda, kol galų gale išprotėji. Išprotėjo ir šio filmo veikėjas, tik savotiškai į tai sureagavo. Nenoriu per daug išduoti filmo detalių, nes jas labai įdomu pastebėti ir sudėlioti į vieną paveikslą jau žiūrint filmą, tad tikrai rekomenduoju įsijungt.
Asmeninis vertinimas: 10 / 10, ne tik įdomus, bet ir gražus filmas. Gražiai pastatyta, įdomūs kadrai. Iš meninės pusės labai labai saldainiukas.

"Busters mal heart" ištrauka iš filmo

Filmas "The Platform" (orig. El hoyo)
IMDB reitingas: 7 / 10
Dar vienas mano dešimtuko vertas filmas. Neeilinio siužeto, nesu mačiusi nieko panašaus ar bent arti to. Irgi gan linksniuojamas šiuo metu tarp kinomanų, kaip ir mano minėtasis serialas. Filmas vyksta tokiose kamerose. Jų daug. Jų grindyse - skylės, kuriomis važiuoja platforma nukrauta maistu. Pirmoji platforma gauna ką tik paruoštą maistą, ji nusileidžia ir pabūna kelias minutes, tada leidžiasi žemyn ir sustojinėja prie kiekvienos kameros kiekviename aukšte. Visi valgo tai, kas lieka nuo aukštesnių aukštų. Kuo žemiau esi, tuo mažiau tau lieka. Paskutiniai aukštai gauna tik tuščius indus. Šalia rutuliojasi ir istorijos bei draugystės tarp žmonių. Čia kaip ir eksperimentas su žmonėmis. Filmas sukrečiantis ir priverčiantis susimąstyti "o ką aš daryčiau jų vietoje". Labai retai kada sukyla man tokie klausimai žiūrint filmą, bet kai jau būna, tai būna. Pasirodo, ta platforma su maistu susideda iš  kiekvieno tarp kalinčiųjų mėgstamiausio patiekalo ir, jei kiekvienas valgytų tik tiek, kiek reikia ir norisi, o ne viską iš eilės, tai maisto užtekto iki pat žemutinio aukšto. Žiūrėdama net susigėdinau - dažnai persivalgau, ryju daugiau nei man reikia. Bet ir bausmė už tai - tikrai nelieknėju, haha.  Grįžtant prie filmo - geras. Tikrai. Rekomenduoju. Filmo idėja tikrai ne vien apie persivalgymą, tad verta pažiūrėti.
Asmeninis vertinimas: 10 / 10, vau!

"The platform" ištrauka iš filmo

Šiam kartui tiek.

Na, mano žiūrėtų filmų sąrašas dar ilgas ir tęsiasi, tad jeigu norėsite antros dalies - tik tarkite žodį, būtinai pasidalinsiu. Įveiksime per didelį laiko kiekio turėjimą kartu, sulauksim vasaros prie filmų ir viskas bus vėl labai gerai, pamatysite. O dabar bent porai valandų pamirškite realybę, pasiimkite užkandžių, patogiai įsitaisykite ir įsijunkite ką nors pažiūrėt.


Ar esi mačiusi vieną iš šių filmų? Kaip tau? 
Gal turi ką pasiūlyti man? 

6 komentarai

 1. Wow, nieko nemačiau, bet labai sudomino Ratas ir Platforma. Platforma yra sąraše jau kurį laiką, bet vis ne ta nuotaika žiūrėjimui, bet būtinai prisiversiu 😁

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš visų šių filmų/serialų mačiau kol kas tik "Platforma", filmas tikrai sukrečiantis ir verčiantis pamąstyti, bent jau man paliko įspūdį, laukiu antros dalies, nes pabaiga paliko intrigą ir vietą pamąstymams...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. bus antra dalis? man pabaiga ir pasirodė tokia ???? bet nežinojau, kad antra bus???

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.