Freebie: 5 vasariški Lightroom filtrai

2020 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis


Jau minėjau, kad labai mielai užsiimu su Adobe Lightroom programėle telefone ir pasižaidžiu kurdama ten filtrus (geriau žinomi kaip presets). Tai momentiniai filtrai - juos įsirašyti užtruksite trumpiau nei 60 sekundžių, o nuotrauką paredaguosite per 5 sekundes. Va ką aš vadinu laiko valdymu, haha. Jeigu dar neturite šios programėlės - rekomenduoju atsisiųsti ir išbandyti, nes šiandien aš dalinuosi su jumis 5 savo autoriniais filtrais, tinkančiais vasariškoms nuotraukoms. Visi jie - skirtingų nuotaikų, tad manau, kad rasite sau patinkantį! Taip pat pradėsiu dalintis įvairius freebies (nemokamus dalykėlius), tad čia nauja rubrika mano tinklaraštyje, sekite naujienas, užsukite pas mane, puslapio viršuje išskyriau atskirą skiltį dedikuotą šiai temai, tad visada viską rasite po ranka. 👌

Sharing is caring - kuriu filtrus, tiek pati nesunaudosiu, nes kol kas įsikibau tik vieną, tai pamaniau - kodėl gi nepasidalinus jais su savo skaitytojomis? 😊 Priežasčių kodėl ne nėra, todėl siųskitės kiek telpa ir dalinkitės su draugais.

Taigi, trumpai pristatysiu kiekvieną iš jų.


My teal summ - teal & orange derinukas. Geriausiai atrodys nuotraukoms, kurios turi oranžinės ir mėlynos spalvos. Išryškina įdegį, labai tropinis, šiltas ir jaukus filtras. Tiesiog tobulas bikini, gamtos, jūros nuotraukoms redaguoti. You will love it! 

◠ ATSISIŲSTI My baby blue summ - mėlynus atspalvius paverčia baby blue atspalviu, paryškina įdegusią odą. Rekomenduoju nuotraukoms, kurios turi mėlynos, rožinės spalvų ir kūno. Geriausia, aišku atrodo naudojant geros kokybės nuotraukoms, fotografuotoms saulėje/dienos šviesoje.

◠ ATSISIŲSTI My dreamy summ - labai lengvas, romantiškas filtras. Gražiausius vaizdus išgausite naudodamos nuotraukas su žalia, mėlyna ir beige (pvz. smėlis) spalvomis. Gražiai apipavidalina ir odos spalvą, oranžines bei geltonas. Kitaip nei ankstesniame filtre, šiame rekomenduoju vengti barbiškų rožinės spalvos atspalvių.

◠ ATSISIŲSTI My vinatge summ - filtras, vintažinių filtrų mėgėjoms. Spalvos paryškinamos, padaromos šiek tiek rėkiančiomis, tačiau ne per daug. Taipogi geriausiam vibe išgauti - rekomenduoju natūralius atspalvius - žalia, oranžinė, mėlyna. Gamtos vaizdus, augalus, maistą, smėlį. Vengti rožinės ir kitų dirbtinių spalvų.

◠ ATSISIŲSTI My pale summ - filtras, išties panašus į pirmąjį, tačiau šis - su labiau prigesintomis spalvomis. Ne visų skoniui juk ryški ir rėkianti vasara. Vasaros vibe gali būti ir gaivus bei soft. Rekomenduoju mėlynoms, geltonoms, rožinėms spalvom.

◠ ATSISIŲSTI 

Atsisiųsti visus iš karto


Trumpa informacija pirmą kartą norinčioms naudoti presetus: pagaminti presetai, kuriuos galima suinstaliuoti į savo Lightroom programėlę baigiasi .dng galūne. Telefonas prie šitų failų gali rodyti ikonėlę su raidėmis RAW. Viskas gerai, tai failas, kurio jums reikia. Viskas, ką reikia padaryti - atsidaryti parsisiųstą failą programėlėje ir išsaugoti kaip presetą. Tiksliai kaip reikia instaliuoti presetą rodau čia su vaizdu. Pažiūrėkite - viskas tikrai labai paprasta ir aišku. O jeigu neaišku, komentaruose laukiu jūsų klausimų ir problemų - spręsime kartu. 😎

Svarbu: kiekviena nuotrauka turi skirtingą apšvietimą ir kitus niuansus, tad panaudojus filtrus gali tekti kai kurias foto šiek tiek paredaguoti - pvz. sumažiti "exposure" (jei nuotrauka gaunasi per daug balta ir šviesi) ar "contrast" (jei nuotrauka per daug ryški), arba jeigu oda per daug oranžinė, sumažinti oranžinės spalvos "saturation" ir panašiai.


Presetus draudžiu platinti kaip savo arba perpadavinėti. 
Tai traktuojama kaip autorinė vagystė ir plagijavimas ir
yra nusikaltimas, už kurį galite būti baudžiami. Ar naudojate Lightroom? Ar patiko mano pasiūlyti filtrai? 

4 komentarai

 1. O taip, dievinu lightroom. Ypač kai turiu visą krūvą tavo kurtų presetų 😁 bet dar nesugalvojau kaip juos atskirt 🤣

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ta prasme atskirt?
   as tai kiekvienam filtrui turiu atskirus pavadinimus, o ta, kuri naudoju dazniausiai pavadinau 0, kad butu paciame saraso virsuje, kai ateinu redaguot 😁✨

   Panaikinti
  2. Jo, bet tiek pavadinimų sugalvot ne mano antikūrybinei galvai 🤣🤣

   Panaikinti
  3. nejaugi? man kaip tik atrodai kurybiska panele😁

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.