Ką veikiu, kai nėra ką veikti

2020 m. gegužės 6 d., trečiadienis


Šiandien - kiek kitoks įrašas. Tiesiog manau, kad mano tinklaraštis man - vieta, kur galiu dalintis viskuo, kuo noriu ir ką sugalvoju. Manau, kad kiekvienas įrašas ras savo skaitytoją. Tai šiuo įrašu noriu pamaloninti žmones, kuriems nepatinka skaityti apie daiktus ir materialius džiaugsmus, tiems, kas nori įsikvėpti.

Nors iš tiesų niekada nėra taip, kad nėra ką veikti, nes veikti juk visada yra ką, kartais tiesiog nenori veikti to, ką reikia, todėl tenka susigalvoti kokios nors veiklos. Na, arba paįvairinti savo kasdienybės rutiną ir paveikti kažką kitokio, nei paprastai. Pasidalinsiu ką aš veikiu, kuo užsiimu, galbūt jūs to nedarote ir nuspręsite pabandyti. 😊

Taigi, trumpai.


Planuoju. 

Nekikenk, rimtai. Ši veikla gali pasirodyti nuobodi, tačiau kai planuoji dalykus, kuriuos mėgsti - juk kitaip. Kadangi studijuoju, dirbu, rašau tinklaraštį, kuriu instagram turinį, gaminu, mėgstu keliauti, perku dalykus - viską mėginu susiplanuoti. Planuotės gali būti įvairios: rytojaus dienos darbų sąrašas, ateinančio mėnesio reikalingiausių pirkinių sąrašas, ateinančio pusmečio kelionių planas, naujų įrašų tinklaraštyje planuotė, norimų perskaityti knygų per ateinantį mėnesį sąrašas, savaitės maisto produktų sąrašas ir planuotė ką ateinančią savaitę gaminsi ir pan. Planuoju įvairiai: užsirašau telefone, kompiuteryje, darbų planuoklyje-užrašų knygelėje, darau įrašus kalendoriuje - visaip. Neapsistoju ties vienu dalyku, nes, pavyzdžiui, maisto produktų sąrašą patogiau rasti telefono užrašinėje, o planuojami tinklaraščio įrašai gali būti užrašyti kompiuteryje. Pliusas tas, kad kai susiplanuoji - automatiškai jauti pareigą tai atlikti ir labai labai savimi nusivyli, kai nesilaikai plano ir sutingi. Dar naudinga tai, kad su planuotėmis didėja produktyvumas. Aš visada padarau daugiau, kai turiu aiškų planą, negu tada, kai visa diena praeina spontaniškai. Tiesa, posakis "rytas už vakarą protingesnis" man netinka - planuoti mėgstu iš vakaro. Noriu paminėti, kad nereikia bijoti keisti plano. Pradžioje planavimo pastebėjau, kad labai sutrinku, jei vėluoju pagal planą atlikti užduotis. Tarkime dienos plane jau po trečios popiet, jau turėjau papietauti ir imtis kitos veiklos, tačiau dar tik gaminuosi pietus. Nieko tokio, kol užkąsiu - šiek tiek nukelsiu visus darbus, o ko nespėsiu ir ką galima atidėti - nukelsiu rytojui. To nereikia bijoti, taip jau nutinka.

Taigi, planavimas - labai naudinga meditacinė veikla, labai rekomenduoju pabandyti. Ne tik nuveiki daugiau, ne tik pasieki daugiau, bet ir pamatai kiek daug padarei ir gali savimi didžiuotis.Eksperimentuoju su makiažu. 

Makiažas gali labai daug. Įvairios spalvos atskleidžia skirtingus veido bruožus, vienoks makiažas pabrėžia juos, kitoks - užmaskuoja. Taip pat, laužant įsisenėjusias taisykles ir stereotipus galima atrasti labai daug naujų ir tik tau naudingų dalykų. Pavyzdžiui, eksperimentuodama sumaišiau visus savo turimus lūpdažius ir išgavau naują spalvą, dariausi namines veido kaukes, taip pat atradau naują kontūravimo techniką, kad sumodeliuoti būtent savo, asmeninius ir vienintelius veido bruožus taip, kad patiktų man ir atrodytų gerai ant manęs. Taipogi atradau daug hackų, susijusių su pasidažymu - pvz., kad pasidayti bb kremą galima sumaišius savo makiažo pagrindą su naudojamu dieniniu kremu arba sumaišius lupdažį su makiažo pagrindu - gausite odos spalvos korektorių ir dar daug kitų. Ne visi eksperimentai baigėsi kažkuo geru ir naudingu, tačiau visuomet būdavo smagu ir neketinu liautis. Galvoju, kad savo atradimais pradėsiu dalytis ir su jumis - bus daugiau naudos, nebūsiu gobši ir nepasiliksiu visų perliukų sau. 😁 Žinoma, eksperimentuoju ne tik su makiažu, tą darau ir gamindama maistą, dirbdama ir kurdama, todėl eksperimentai labai plati veikla, kurią galite pritaikyti prie savo mėgstamų veiklų. Makiažas ne? Tada galbūt galite paeksperimentuoti, atlikti kokių socialinių tyrimų - pavyzdžiui, palikti raštelius bibliotekos knygose su savo slaptu el. paštu ir pažiūrėti, kiek žmonių tau parašys! 😁 Galimybių daug, reikia tik šiek tiek fantazijos ir nestandartinio mąstymo - nebūkime nuobodžios.

Eksperimentai - labai naudinga ir asmenybę auginanti veikla, todėl labai skatinu ir patariu jais užsiimti. Prisiminkit biologijas pamokas ir kad įdomiausia jų dalis ir būdavo eksperimentai. Smalsumas augina.Skaitau tinklaraščius. 

Skaitau ir knygas, žurnalus bei kitus skaitalus. Tačiau blogai-tinklaraščiai mano didelė ir nuoširdi meilė. Skaityti įvairių žmonių įvairius tekstukus apie bet kokias dienos smulkmenas ar ištraukas iš jų gyvenimo. Be galo smagu. Dar gali ir pabendrauti su autoriumi, pasidalinti mintimis, padiskutuoti... myliu šiuolaikines technologijas. Juk knygų autoriai - sunkiau prieinami žmonės ir su jais pabendrauti šiek tiek sudėtingiau. O vat šie maži mažų knygų-blogų autoriai - ranka pasiekiami ir tai labai džiugina. Aplankau daug blogų, bet visada užsunku pas savo mylimiausius - Aldėją, Darją, Vitalijų, Sigitą, Donatą, Akvilę, Ingridą. Nauji atradimai yra Pashtetas bei Saulėtos apžvalgos. Jeigu mėgstate skaityti blogus - užsukite ir pas juos, jų kuriamas turinys labai skirtingas ir kiekvieno - savitas, tikrai rasite sau mielų skaitinių. Jei tik pamatau, kad kažkas dar rašo ir tuo užsiima - visada užsuku ir pakomentuoju, visaip palaikau, nes nenoriu, kad šią veiklą pakeistų filmukai. Menas rašyti ir raidėmis perteikti emocijas bei istorijas mane labai žavi, todėl kai turiu laisvą popietę - aplankau tinklaraščius.

Neleiskite tinklaraščiams gultis į pavėsį - palaikykime vieni kitus ir jeigu nemėgstate skaityti, tai gal mėgstate rašyti? Rašykite blogą. Apie bet ką, kas patinka. Net jei patinka tik gulėti.Fotografuoju. 

Turiu mažą idėją - fotografuoti viską, kas man atrodo gražu, ryškinti nuotraukas ir kurti vartomus fizinius albumus. Storus, plonus, metų, tik vasaros, šuniukų, Vilniaus vaizdų ir pan. Dokumentuoti savo gyvenimą, kuris nepastebėsiu kaip praeis pro šalį. O laikmenose užstrigusios nuotraukos - ne tokios vertingos, ne tokios sentimentalios ir jas prarasti lengviau nei padaryti. Jau labai daug prisiminimų dingo iš nuotraukų, nes tai sugedo telefonas, tai kompas ir viskas - nieko neliko. Fotografuoti labai mėgstu, tai labai smagus užsiėmimas, todėl įamžinti kažkokią akimirką nėra jau tokia visiška tuštybė, kaip galima pamanyti šiomis dienomis. Taip, 50/50 jaučiuosi, kai noriu įamžinti akimirkas, kuriomis gal reikėtų tik džiaugtis realiai, tačiau visada padėkoju sau, kai žiūriu senas fotografijas ir galiu tą akimirką lengvai išgyventi iš naujo. O bet tačiau, fotografavimas labai lavina ir vaizduotę, įdomu tuo užsiimti, o dar kai ir turi tikslą tam daryti (kaip pvz. aš - albumus), tai iš viso liuksas. Neretai surengiu ir sau fotosesiją namuose su savo telefonu ir laikmačiu. Taip smagu kartais pasidaryti gražių nuotraukų! Sugalvoju arba pasiinspiruoju, kaip norėčiau nusifotografuoti ir pirmyn. Palieku keletą idėjų jūsų kitai fotosesijai namuose: lieku namuose ir tūnau pižamoje, mėgaujuosi mėgstamu gėrimu ir žurnalu, nieko nenoriu, tik lovos ir šiandien mėgaujuosi vynu viena.

Taigi fotografuoti galime nebūtinai instagramui ar kitiems socialiniams tinklams - priežastis galime susikurti patys, kurios tenkins mus ir neleis justis kaip tuštybių mugėje, o priešingai - jaustis puikiai!Inspiruojuosi. 

Taip, ir tai padaryti man padeda aplinka, artimieji, bet ypač - Pinterest. 😁 Tokia jau ta tiesa, ten milijonai žmonių sudėjo milijonus idėjų, tereikia tik pasidaryti kavos, atsipalaiduoti ir naršyti. Inspiracijų ieškau įvairiems dalykams, kurie naudingi man gyvenime: ieškau patiekalų ar kokteilių receptų, drabužių derinių ir stiliaus patarimų, idėjų naujiems blogo įrašams, isnpiracijų savo dizaino darbams klientams ir savo malonumui, nuotraukų idėjų, diy instrukcijų (nors ir nesu labai didelė "pasidaryk pati" darbelių fanė, labai paprastučiai patinka😏) ir dar daug dalykų - ką tik sugalvosi - ten rasi. Darausi boardus, saugau pinus ir įsikvėpiu, pasiinspiruoju ir po to kūriu. Kartais kūrybai reikia to vieno trigerio, jungiklio, kuris išjudina kažką smegenyse ir širdyje, o tada jau kuriasi. Nes būna momentų, kai tos pačios 4 namų sienos ir tas pats pilkas kilimas ant grindų - neinspiruoja ir nekuria jokių ugnelių mintyse - tada sukuria kitų žmonių darbai ir patarimai. Kai turime galimybę tuo naudotis - kodėl ne? Idėjos, kurios kilo kitiems ir pamačiau jas aš - pereina per mano pasaulėlį ir išeina visiškai kitokie, maniški, doviliški dalykai - su manęs prieskoniuku, todėl dėl to džiaugiuosi ir mėgstu turėdama laisvą minutę pasiinspiruoti ir patrigerinti savo kūrybos gyslelę.

Kažkas padarė taip, o aš padarysiu kitaip. Ir valio - nereikia gėdintis ir bijoti, kad tave įkvepia kiti ar jų darbai. Džiugu, kad kažkas įkvepia ir iš to išeina dalykų. Darykite tai.Kuriu. 

Tęsiant ispiracijų temą išplaukia kita - kūryba. Todėl niekada nenustoju kurti, nes tai man teikia pilnatvę. Kam teikia pilnatvę pagalba kitiems ar bet kokie kiti dalykai, man - kūryba. Nesvarbu ar tai būtų tas pats minėtasis fotografavimas, tinklaraščio rašymas ar diy projektukas - vistiek linksma. Kadangi esu grafikos dizainerė, šią specialybę pasirinkau ne atsitiktinai - juk tai darbas, kuriame kad ir kokį projektą darysi - turi kurti. Todėl nepamirštu, kad tam, jog kokybiškai gyvenčiau ir būčiau laiminga, turiu pakūrybinti. Darau dizainus, rašau tinklaraštį, rašau šiaip sau eiles, prozos kūrinius ar tiesiog telefone užsirašau gimusius tekstus, kad jie neliktų tik mintyse. Kūryba galima dalintis, galima nesidalinti. Priklauso nuo jūsų. Bet kurti nebijokite. Rašyti, peišti, klijuoti, konstruoti ar net daryti savo kambaryje remontą - čia irgi kūryba. Persiklijuoti tapetus man irgi kūryba. Kūryba toks labai platus žodis, nereikia manyti, kad kurti tai čia gražiai piešti, nuostabiai bei sklandžiai rašyti tekstus ar rašyti natas į penklinę. Ne, kūryba kaip ir minėjau - labai daug kas. Sugalvoti gimtadienio dovanas visiems savo artimiesiems - irgi kūryba, nes reikia sugalvoti ir tai įgyvendinti. Ne kūryba tai jaučiu tik kvėpavimas, valgymas ir miegas - daug čia neprimąstysi. O visa kita - uoj kaip kūryba. Ir nereikia to žodžio bijoti. Jei kuriate, tai nebūtinai esate kažkokia nesuprasta meniška siela. Kažkas kažkada sukūrė automobilį ir bombą - tai nelabai meniškos sielos, atrodo, bet va pakūrybino iš peties. 😁

Tai va, raskite sritį, kuri patinka ir kurkite ją, apie ją, su ja. Kad ir dešimt sričių - jei tik norisi, go for it. Kaip ir minėjau, tuo dalintis nebūtina. Tiesiog, prisiminkit tai.Einu pasivaikščioti. 

Kaip smagu yra nueiti ten, kur dar nebuvai. Ir nekalbu būtinai apie kažkokias konkrečias vietas. Pakanka užklysti į gatvę pirmą sykį, pirmą kartą pakelti akis ten, kur niekada jų paprastai nepakeli ir atrasti naujus vaizdus, potyrius. Gal ir per daug poetiškai skamba, tačiau taip yra. Mėgstu šią veiklą. Šią veiklą mėgstu daryti ir viena, tačiau tik dieną, nes vakarais Vilnius gali būti tikrai pavojingas gražioms vienoms merginoms. Aišku, karantinavimosi laikotarpiu nelabai norėjosi kažkur eiti - nors reikėjo. Pustuštis miestas turi savo žavesio, tačiau buvau šiek tiek prirakinta baimės ir teroro dėl žiniasklaidos, naujienų, galimo pavojaus. Todėl neišdrįsau. Tačiau viskas kažkada baigsis ir galėsiu nebijodama eiti pasivaikščioti. Mano tėvai gyvena kaime, tai labai smagu pas juos nulėkti ir skirti porą valandų klajojimui. Aišku, pavargsti, reikia patogių batų tokiam užsiėmimui ir šokoladuko kišenėje, nes išalksti - tačiau verta. Ir dėl emocijų, ir dėl kalorijų deginimo. 😁 Labai daug Vilniaus išmaišiau pirmame ir antrame studijų kurse - turėjome daug kūrybinių užduočių, susijusių su miestu, aplinka, kurioje esame kasdien. Todėl netgi draugą esu išsitempusi į 12 kilometrų žygį po Vilnių - patikėkite, kur tik neatsidūrėme, ko tik nematėme. Mintimis netgi pasiilgstu to žygio, tų vietų, įdomu kaip jos atrodo kitais metų laikais! Tai kojas pamiklint reiktų dažniau.

Taip pat ir jums rekomenduoju apsiimti tokiomis kelionėmis. Jei nepatinka vaikščioti - galima čiupti riedučius, dviratį ar paspirtuką - įveiksite kelią greičiau, pamatysite daugiau. Tiesiog, pagal save.Spa namuose. 

Taip, ne kiekvieną dieną galiu skirti sau pakankamai laiko - veido ir plaukų kaukėms, kūno masažui ir šveitimui bei kitiems gėriams. Todėl, kai turiu daugiau laisvo laiko ir nesugalvoju, kaip kitaip jį užpildyti - einu į ilgą ir karštą dušą, naudoju kokias 3 plaukų kaukes iš eilės, palepinu odą, kūną ir padainuoju duše. 😁 Turiu įsigijusi kūno masažuoklį, tad įtraukiu jį į spa procedūras taip pat. Pėdų vonelės ir kiti mieli širdžiai dalykai - labai smagu. Tada išsitraukiu ir savo turimus mėginukus, kuriuos vis žadu pabandyti, o jų prisikaupę tikrai nemažai pas mane. Tada palieku ir plaukus natūraliai išdžiūti, ir šiaip - atsipalaiduoju, užsidegu kvapnią žvakę ir leidžiu mintims atsipalaiduoti. Bute neturiu vonios, tačiau vonia pasimėgauju grįžusi pas mamą. Tada įtraukiu ir vonios putas, druskas, aliejus, kvapukus ir kitus smagius dalykus. Pagulėjimas su ant akių uždėtais šviežiais agurkų griežinėliais irgi į tai įeina. 😀 Taip pat prie spa namuose procedūrų pridedu ir pagulėjimą bei pratimų darymą ant sportinio kilimėlio. Nugaros ištiesimas gulint ant žemės, keli paprasti tempimo ar jogos pratimai (pavyzdžiui, man įdomiausi šie) ir po visko - kaip nauja. Mintys kitokios, jausmas kitos, tarsi iš naujo gimus.

Taigi labai patariu turint laisvą minutę skirti ypatingo laiko sau - palepinti kūną kosmetika, puoselėti savo savijautą tempimo ar jogos pratimais ir po to dar atsigerti gardžios arbatos. Gera savijauta - garantuota.Mokausi. 

Mokomės mes kiekvieną dieną, tačiau kai turiu laisvo laiko, užsibrėžiu tikslą ką nors naujo išmokti. Net jeigu tai labai paprasti dalykai, kaip pavyzdžiui - išmokti naujo patiekalo receptą. Kas kart, kai ką nors nauj atrandu ir išmokstu - jaučiuosi puikiai, net kažkaip fiziškai jaučiu, kad tobulėju. Dabar užsibrėžiau išmokti šiek tiek daugiau apie odą, tad turėdama laisvą valandėlę keliausiu į biblioteką ir pavartysiu kosmetologijos knygas. Pasidomėsiu, sužinosiu naujų dalykų. Knygos - ne internetas. Jose informacija pasitikėti yra protingiau. Todėl norisi įgauti daugiau žinių. Taip pat kartais pasičiumpu ir "Iliustruotasis mokslas" ar kt. šviečiamų žurnalų ir perskaitau - sužinau nemažai naujų dalykų, kurių nesužinočiau, jei visą laiką apsupčiau save ta pačia aplinka ir tais pačiais įpročiais. Dažnai mokausi ir kartu su naujomis technologijomis - Youtube pilna mokomųjų filmukų, tad rasti ką išmokti - labai paprasta. Nuo siuvimo iki dizaino, nuo fotografijos pagrindų iki to, kaip iškepti mielines bandeles. Galimybių mokytis ir šviestis - labai daug. O kiek daug tai priduoda asmenybei - iš karto prasiplėčia akiratis, diskusijų ir pokalbių laukas su kitais žmonėmis, kai kažką naujo išmoksti, staiga ir tam tikri renginiai tampa aktualūs, ir žmonių naujų pažįsti ir šiaip - sveika tobulėti. Pavyzd-iui, ar žinojote, kad kai kraujuoja nosis, jokiais būdais negalima atlenkti galvos atgal? Privaloma užpausti pirštais minkštąją šnervių dalį, atsisėsti ramiai ir pabūti taip apie 10 minučių - kraujas sukrešės ir nosis nustos kraujuoti, o jūs nerizikuosite užspringti krauju. Išmokau, nes kažkada darbe taip pasileido kraujas iš nosies, kad jau maniau, jog visas išbėgs... 😂

Nuolatinis mokymasis labai svarbus, tad neapleiskite šio dalyko ir nepamirškite, kad tik taip tobulėjate. Net išmokti keli sakiniai svetima kalba gali jums padėti ateityje. Niekada nežinosi, į kokią situaciją gali pasipulti.Leidžiuosi į keliones po dėvėtų drabužių ir naudotų daiktų parduotuves. 

Kas kada nors tą darėte, žinote, kad tai užima nemažai laiko. Aplamai neplanuoti apsipirkinėjimai - labai ilgas procesas - kol viską apžiūri, pačiupinėji, pasimatuoji. O antrų rankų parduotuvėse užtrunki dar ilgiau, kadangi reikia pasirausti ir rasti tai, kas patinka ir svarbiausia - tinka tau. Man ši veikla iš ties patinka, kai tam nusiteikiu. Mano mėgstamiausios parduotuvės Vilniuje:
Humana (galima rasti drabužių, kilimų, pledų ir patalynės, dekoratyvinių pagalvėlių, avalynės, rankinių, papuošalų, diržų, šalikėlių ir kt.)
Drabužiai 50c. (galima rasti madingų dėvėtų drabužių, kurie dar yra visai geros kokybės, avalynės, indų ir kitų niekučių namams, interjero detalių).
Pasaulio drabužiai (galima rasti įvairių brendų, tokių kaip boohoo, missguided  drabužių, taip pat yra avalynės ir pigių proginių bei puošnių suknelių)
Dėvėti tekstilės gaminiai (V. Šopeno g. 3) (patinka tuo, kad galima rasti tikrai madingų ir kokybiškų drabužių už normalias kainas. Nėra over-priced, o pasirinkimas labai gausus. Taip pat yra avalynės ir visokių niekučių namams - indų, žvakidžių ir žvakių, žaislų, knygų ir t.t. Labai patinka)
Taip pat iš antrų rankų perku ir internetu: Vinted lankau, visada pasižiūriu, galima rasti gerų dalykų pigiau ir netgi išparduoti savo.
Esu paieškose naujų vietų, kurios yra ne už miesto (kadangi neturiu nuosavo transporto), tad jeigu turite kažką pasiūlyti, ką galima pasiekti viešuoju - labai lauksiu.

Pirkimas iš antrų rankų - ne visada pasirinkimas, tačiau kartais nereikia naujų daiktų, kartais norisi priglausti kokį daiktą, kuris kažkam jau nebreikalingas ir taip, bent labai minimaliai, prisidėti prie tvaresnio vartojimo.Viskas, pasidalinau pagrindiniais 10 dalykų, kuriais užsiimu, kuomet neturiu daugiau kuo. Tikiuosi, kad įsikvėpėt ir radote naujų užsiėmimų, o jeigu ne, galbūt priminiau kokias nors užmirštas veiklas, kurias dabar galėsite atnaujinti ir džiaugtis iš naujo. 😊 Ačiū, kad skaitei!


O ką tu veiki, kai nėra ką veikti? 

6 komentarai

 1. O blyn, jau pradėjau rašyti įrašą šia tema ir tu mane pralenkei :D

  Apie kraują žinojau - ne kartą teko gelbėti draugus, kurie arba gavo į nosį (muštynės progimnazijoje arba autobuse :D), arba šiaip nusprendė pakraujuot :D

  Ačiū už blogerių rekomendacijas. Aš prie mylimiausių dar pridėčiau Salomėją iš venividi.lt ❤

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aldėja, bus labai įdomu paskaityti ir tavąjį! Jau ilgokai nerašei, įdomu) ❤

   Panaikinti
 2. Aš iš pradžių buvau ramiai ir pozityviai nusiteikus dėl to karantino,bet kai dabar pratesė jį iki vasaros,tai jau rauna stoga,kaip noriu kažkur išeiti,susitikti. O darbų namuose visad yra,bet jie taaip atsibodę!!!Bet vis tiek gi tenka tiek mokintis,tiek tvarkytis🙄

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. aš tai jau einu. nebegaliu sėdėti namuose. aišku, aktyvumas ne toks didelis ir ne toks fainas kaip prieš visa tai, tačiau jau nueinu ir apsipirkti, ir šiaip pasiblaškyti. nebegaliu jau) o iš žmonių kiekio mieste suprantu - kad ne aš viena tokia.

   Panaikinti
 3. reiketu ir man fotografiju albuma isigyt; gal kada sentimentai praeiciai uzgriebs.
  o siaip bet kokia veikla atrodo gera, kai ja sureiksmini ar supoetini. laifhakas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tavo tiesa) netgi dulkių valymas ar dušo šveitimas gera veikla kai neturi ką veikt :D

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.