Kai dirbi iš namų: įprasta mano diena nuo ryto iki vakaro

2020 m. birželio 11 d., ketvirtadienis


Visai neseniai pasižiūrėjau vienos savo mėgstamos youtuberės Freddy my love video apie jos tipinę tipinę dieną, kai dirbi iš namų ir nenutinka nieko ypatingo, tiesiog tokia pati rutina kaip visada. Užsimaniau ir aš tokį įrašą parašyti - juk irgi dirbu iš namų ir galbūt jums bus įdomu tokį įrašą paskaityti.

Kaip jau daugelis žinote, esu grafikos dizainerė, tinklaraštininkė, o šiuo metu visas mano darbas ties abejais pasauliais sukasi iš namų. Pasakymas, kad iš namų dirbti faina yra teisingas. Tačiau pasakymas, kad iš namų dirbti nelengva - dar teisingesnis. Kartais tikrai nežmoniškai sunku susikaupti ir lenkti savo galvą prie darbų, kuriuos būtinai reikia padaryti, o ne prie kažkokių pašalinių veiklučių, kurios gali palaukti. 😁 Ne kartą mieliau šveičiau vonios kambarį, negu rašiau bakalaurą ir tikrai ne kartą ėjau į miestą apsipirkinėti, kai turėjau padaryti darbus klientams ir deadline'as buvo jau čia pat. Bet gyvenimas juk lieka gyvenimu, ne viskas yra suplanuojama.

08:30 ryto 🌞
Paprastai pabundu tokiu metu, nes draugas ruošiasi į darbą ir visada pažadina. Nepykstu, nes kai nepramiegu pusdienio, tada turiu daugiau laiko nuveikti dalykams. Nepaisant to, kad pabundu prieš 9 ryto, iš lovos paprastai išsiridenu tik apie 9, nes pusvalandį pramaigau telefoną - pažiūriu, kokie orai šiandien bus, užmetu akį į naujienų portalus, patikrinu soc. tinklus, atrašau į žinutes.09:00 - 10:00 💧
Pirmiausia - didelė stiklinė šalto vandens. Po to apie valandą skiriu karštam dušui, dantų valymui ir kitoms rytinėms grožio procedūroms - ar tai būtų kaukė, ar viso kūno tepimas trim skirtingais losjonais. 😅 Susitvarkau ir tada kaičiu virdulį atsigerti savo rytinės kavos arba arbatos. Paprastai iki 10 valandos jau būnu pasiruošusi kad ir į balių keliauti - tiek laiko tereikia. Prie kavos pastaruoju metu perskaitau ir kelioliką knygos puslapių, nusiteikiu dienos pradžiai, pamedituoju, pabūnu su savo mintimis ir svajonėmis.


10:00 - 10:15 💪
Susiplanuoju, ką šiandien noriu nuveikti, jei dar nebūnu to suplanavusi iš vakaro. Kartais išeina tai padaryti iš anksto, nes jau tiksliai žinau ką reikia nusidirbti ir padaryti, tačiau neretai aplinkybės susiklosto, kad geriau apie viską žinau ryte. O planuoju ne mintyse, o visada užsirašau į užrašinę. Tuščias burbuliukas + laikas + ką padaryti. Kai padarau, burbuliuką užspalvinu ir galiu stebėti, kaip man tą dieną sekėsi. Niekada nebeplanuoju mintyse, nes kai taip pasielgiu - lieka 60% darbo nepadaryto. Vis blaškausi, nesuprantu ką man dabar daryti, kokiu eiliškumu ir panašiai. Todėl raštu užfiksuoju užduotis ir visada jos atliktos jei ne 100, tai 90% tikrai. Nebent sutrukdo kokie neplanuoti svarbūs dalykai, tada, aišku, viskas kitaip. Susiplanuoju netgi ką ruošiu pietums ir vakarienei valgyti, kad kuo mažiau laiko sugaišti galvojant.


10:15 - 10:45  💬
Pusvalandį visada skiriu atsakyti į email'us. Darbo ir nedarbo dienomis susirašinėju su savo klientais, taip pat gaunu užklausų ir klausimų, susijusių su tinklaraščiu. Papildomai dar peržiūriu man įdomius, aktualius naujienlaiškius. Retkarčiais nutinka, kad pati parašau man svarbius ir aktualius e-laiškus, nes kai ryte parašai, dar gali tikėtis atsakymą gauti šiandien.


10:45 - 12:00  🙋
Iki vidurdienio stengiuosi būti pilnai pasiruošusi darbams prie kompiuterio (nes juo ir dirbu bei hobiauju). Tad pasistengiu atlikti visokius smulkius iškilusius darbus kaip, pavyzdžiui, produktų fotografavimas, foto retušavimas, namų apsitvarkymas (nes švarioje ir tvarkingoje aplinkoje man geriau ir greičiau dirbasi nei atvirkščiai), nuėjimas į parduotuvę, paštą, paštomatą ir kiti dalykėliai.


12:00 - 13:00 🍝
Gaminu ir pietauju. Dažniausiai tokiu metu grįžta ir mano antra pusė papietauti ir atigerti kavos su manimi, todėl paprastai tokiu metu jau ruošiuosi gaminti: sveriu produktus, skaičiuoju kalorijas.😁 Priklausomai ką gaminu, kartais yra papildomo laiko padaryti keletą smulkių darbų, kaip pavyzdžiui sudėti skalbti drabužius, juos sudžiauti arba atsakyti į  neseniai atėjusius email'us.


nuo 13:00 po piet 💻
Beveik visada įsijungiu kompiuterį ir pradedu darbus. Ar tai būtų dizaino darbai ar įrašas į tinklaraštį, ar... nebijokime minėti to žodžio, bakalauras. Taip, aš jį rašau, o man jį ne tik reikia parašyti, bet ir sukurti projektą bei jį įgyvendinti. Aš savo 3 metų studijų VDK baigimo proga kuriu stalo žaidimą. Šis stalo žaidimas yra skirtas 11-12 klasių mokiniams-abiturientams. Žaidimo tematika: privalomų literatūros autorių rašytojai. Žaidimas sukurtas taip, jog žaidžiant jį pamokų metu padės įtvirtinti, pasikartoti ir įsisavinti žinias apie literatūros autorius, jų kūrinius, kūrybos bruožus ir kt. aspektus, reikalingus egzaminui. Taigi aš rašau ne tik rašto darbą, kuris turi būti nuo 15-30 tūkst. spaudos ženklų, bet ir turiu tą žaidimą atspausdinti bei padaryti jį apčiuopiamą ir galimą sužaisti. Patikėkit, yra ką veikt. 👌 Taigi, nuo pirmos valandos popiet darau visokius darbus, žinoma, po kokių 4 valandų pasidarau pusvaladžio pertrauką, nes kitaip norisi viską tuojau pat numest. Per pertrauką ką nors užkandu, pažiūriu kokį youtube video arba paskaitau knygą. Pasitaiko visaip, pagal nuotaiką.

17:00 - 18:00 vakare 🍱
Nuo penktos valandos pradedu gaminti ir sverti vakarienę. Draugas grįžta iš darbo kiek po šešių, todėl visada pasitinku jį su karšta garuojančia vakariene ir kartu pavakarieniaujame, pasidaliname dienos įspūdžiais. Dažniausiai po vakarienės dar pailsime nuo darbų, pasikalbame ir ateina 19, 19:30 vakaro. Paprastai dar nuo šios valandos sugrįžtu prie kompo ir pasibaiginėju nebaigtus darbus arba pasiinspiruoju Pintereste bei kitose platformose, pagalvoju apie asmeninius projektus, atsipalaiduoju ir darau ką tą akimirką noriu. Neretai aplankau skaitomus tinklaraščius, paskaitinėju, palieku komentarų. Kartais nutinka ir taip, kad išeinu į miestą pasivaikščiojimui ar tiesiog pasižmonėjimui.

23:00 🌙
Laikas poilsiui. Beveik visada einu valytis dantų ir gultis tokią valandą. Retai kada naktinėju ilgiau. Kartais į lovą ropštis pradedu jau ir pusę vienuolikos. Vertinu save ir savo sveikatą, todėl 8-9 valandų miegas man yra svarbus ir gyvybiškai būtinas. Kitaip nustoju funkcionuoti ir pokaičiuko miegai nesibaigia. Retai, bet būna, kad iki vidurnakčio dar paskaitinėju knygą arba "pasėdžiu" telefone.

Tai tokia mano nuobodi kiekviena diena. Nieko ypatingo, viskas tas pats per tą patį. Džiaugiuosi tik, kad darbą savo myliu ir tai netampa našta, o kaip tik džiugina ir neleidžia liūdėti.


O jei trumpai, kaip atrodo tavo eilinė diena? 

11 komentarų

 1. jau kaip mėgstu tokio tipo įrašus, žodžiais nemoku apsakyt!!! taip gera ir malonu juos skaityt, tokį motyvuojantį vibe'ą sukūrei :D man tavo diena nepasirodė nuobodi, priešingai - ji gana turininga, juk prižiūri namus, pasirūpini antrąja puse ir dar skiri daug laiko tavo tikslams ir svajonėms. sėkmė ir ateina iš tokių mažų įpročių ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. aš irgi labai mėgstu, man patinka perskaityti apie kitų žmonių ritualus, ką jie per dieną veikia ir kaip planuojasi darbus, todėl pamaniau ir pati tokį įrašą sukurti tokiems patiems, kuriems patinka :D

   ačiū tau, labai fainas komentaras, tokia apsipatenkinus dabar <3

   Panaikinti
 2. Ačiū, kad daliniesi, labai įdomu. Tavo įrašas apie svorio metimą mane užmotivavo ir dabar pati pasisiemus motyvacijos iš tavęs pradėjau prisižiūrėti. Šis įrašas irgi manę už motyvavo labiau dirbti ir planuotis laika, tad ačiū tau, nesustok daryt ką darai!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. AČIŪŪŪŪŪ
   dėl svorio metimo - mes galim, mes sugebėsim)
   dėl laiko planavimo - išugdoma ir išmokstama, tad irgi sugebėsim)

   ačiū dar kartą, siunčiu nuoširdų apkabinimą, nors ir reikia laikytis saugaus atstumo)))

   Panaikinti
 3. Fainas įrašas, gal reikia užsiinfluensint ir taip pat tokį sukurt, diena atrodo ir panašiai ir kitaip.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Iš aprašymo atrodo labai ramios, lėtos dienos, bet nežinau kaip yra iš tikrųjų :D reikia ir man kažką panašaus sukurpti bloge, tokie įrašai ir video yra vieni iš įdomiausių 😁

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. atrodo, kad ramios ir lėtos, bet kai per dieną nori daug suspėti, tenka suktis tikrai sparčiai :D o diena man pralėkia taip greit.. atrodo tik pabudau, o jau laikas eiti miegoti)
   būtinai sukurk!

   Panaikinti
  2. O taip, ir man laikas lekia žaibiškai. Bet viską nurašau egzaminams :D

   Panaikinti
  3. nieko, pasibaigs tie egzaminai, pasijus palengvėjimas, verta pasistengti) sėkmės nelinkėsiu, nes jos nereikia, reikia tik kantrybės, tad daug daug jos)

   Panaikinti
 5. Rutina visai mielai susiskaitė. Tačiau man labai patiko jūsų baigiamojo darbo tema. Kaip žaidimas ar pavyko? Ar planuojate ji kažkaip populiarinti?

  AtsakytiPanaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.