Protarpinio badavimo ir kalorijų skaičiavimo dienoraštis (gegužė)

2020 m. birželio 1 d., pirmadienis


Nusprendžiau fiksuoti viską live ir ateiti parašyti kaip dienoraštį šį įrašą, nes kai jau praeis laiko ir norėsiu pasidalinti informacija, bijau, kad būsiu kokias nors įdomias detales pamiršusi ir viskas nuplauks man. O ir šiaip, dienoraštį ir rašyt, ir paskaitinėt yra įdomu, tai kodėl ne. Bus lengviau ir  man savo progresą stebėti bei būti labiau sąmoningai, nemesti to, ką pradėjau.


2020, Gegužės 6 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien nusprendžiau numesti svorio (šiandien sveriu 73,8 kg, mano ūgis 170 cm, man 22-eji) taikydama protarpinį badavimą ir kalorijų deficitą. Pirmiausia sužinojau kiek kalorijų turiu suvartoti per dieną, kad svoris kristų (pasinaudojau šia skaičiuokle). Tada pasidomėjau protarpiniu badavimu ir nusprendžiau, kad tuo ir užsiimsiu. Iš pradžių, pirmam kartui nevalgiau 26 valandas. Sekiau savo fasting'ą programėlėj telefone (Fasting tracker). Dabar nusprendžiau, kad kiekvieną dieną nevalgysiu 18 valandų (nuo 19 h vakaro iki 13 h dienos) ir tada surinksiu reikiamas kalorijas per 6 valandas. Pusryčius praleidžiu, nes aš jų ir taip nelabai mėgstu valgyt, tai ne problema, bus lengva.


2020, Gegužės 8 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien skaičiavau visas suvartojamas kalorijas. Priskaičiavau sąžiningai - 1193 ir neviršijau sau nusistatyto tikslo - 1200 kcal. Kalorijų skaičiavimui atsisiunčiau į telefoną programėlę lietuvių kalba - Cassio! Labai paprasta naudoti ir lengva skaičiuoti. Vakar vaikinas nupirko man virtuvines svarstykles - sversime, skaičiuosime labai tiksliai. Pusryčiams kepiau blynus iš bananų (2 bananai + kiaušinis + šaukštelis cinamono) ir gardinau šaukšteliu sviesto. Pietų metu nebuvau per daug išalkusi, tai pasitenkinau varške ir bananu. Vakarienei - virtos bulvės su liesa varške + pomidoriukai + agurkas. Alkana nesijaučiu tai manau, kalorijų pakako per akis. Be to, sugalvojau, kad nuo rytojaus fiksuosiu nuotraukomis ką valgau. Bus įdomiau.


2020, Gegužės 9 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien pavyko viskas sklandžiai. Nevalgiau 18 valandų, pietus valgiau tik 13 val. Jau tikrai jaučiausi išalkusi. Pietums valgiau du virtus kiaušinius + šaukštelis krienų + juodos duonos su saulėgrąžomis riekę. Tokio, atrodo, nekalto maisto energetinė vertė ~481 kcal. Niekada nebūčiau pasakiusi, kad juoda duona su sėklomis yra tokia kaloringa. 😲 Tiesa, šiandien leidau sau suvalgyti ir 22 gramus pyrago "Medutis". To kaina + 66 kcal. Iki vakarienės jutausi labai soti, nieko nenorėjau, gėriau vandenį. Vakarienei valgiau keptų daržovių: virtos bulvės + cukinija + brokolis + paprika + morkos + avinžirniai + agurkai + pomidorai + jelapenas + džiovintas pomidoras. Kadangi kalorijų čia buvo vos ~429, o dienos normos dar neviršijau, tai leidau sau ir šaukštelį majonezinio česnakinio padažo (vos šaukštelis, o 24 kcal...). Aš be padažų nemoku gyventi, bet reikės išmokt, tokie kaloringi, baisu.  Viso suvartojau 1009 kalorijas, dar trūksta 191, tačiau nieko nebenoriu ir pradėjau fasting'ą.

< ~481 kcal | ~453 kcal >

2020, Gegužės 10 d. 
Mielas dienorašti,
viskas gerai. Šiandien baigiau fastingą 12 valandą, pasigaminau pietus. Pietums valgiau pilno grūdo makaronus + pusę avokado + cukinija + agurkai + pomidorai. Pietums suvartojau 517 kcal. Šiandien ir šiek tiek pasivaikščiojau, o pasivaikščiojimo metu mieste su draugu suvalgėme po ledų porciją. 😁 Buvo labai karšta, o šis desertas - vienas mano mėgstamiausių. Niekada prieš tai neskaičiavusi kalorijų net nepagalvojau, kad 1 porciją ledų vaflyje - net 286 kcal... Bet nieko, įskaičiavau ledus ir pasitenkinau kuklesne vakariene ir neviršijau dienos normos. Vakarienei atėjus nebuvau per daug išalkusi ir nesinorėjo sunkaus maisto, tai pakartojau blynus iš bananų su cinamonu - ne pats išvaizdžiausias patiekalas, tačiau skonis tikrai puikus! Bananas + kiaušinis + cinamonas + šį kartą paimprovizavau ir įtarkavau citrinos žievelės - pridėjo labai daug gardaus skonio! Valgiau su šaukšteliu sviesto. Vakarienė - 344 kcal. Viso: 1147 kcal. Jaučiuosi gerai, labai gerai!

< ~571 kcal | ~286 kcal | ~344 kcal >
2020, Gegužės 11 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien kai jau artėjo pirma valanda - ėmė baisiai gurgti skrandis. Nejaugi jau organzimas taip greitai priprato prie to, kad pirmasis valgis 13 val. bus? Drįstu abejoti, nes baigia praeiti vos savaitė. Maniau, kad organizmas kažkokius įpročius išvysto bent jau per mėnesį mažiausiai. Taigi pietums šiandien pasirinkau du sumuštinius ant juodos duonos su saulėgrąžomis + sviestas + česnkas + pomidorai. Tokius sumuštinius mėgstu nuo vaikystės, o kai radau juos prie sveikų patiekalų - nudžiugau. Dar šiandien supratau, kad Cassio! programėlė nesaugo ką suvalgiau po to, kai išsaugai maisto žurnalą, tai nebeatkursiu kiek kiekvienas patiekalas turėjo kalorijų, tačiau dienos normos neviršijau labai daug - šiandien 1217 kcal. Šiandien teko ir užkandžiauti, kadangi daug dirbau kompiuteriu - išalkau ir nenorėjau super sočios vakarienės, kad surinkti reikiama kiekį kalorijų. Užkandžiui: 1 obuolys + šaukštas riešutų sviesto. Vakarienei tiesiog lengvai troškintos daržovės: brokolis + morkos + avinžirniai + svogūnas + mocarella sūris.


2020, Gegužės 12 d. 
Mielas dienorašti,
viskas sklandžiai, tik šiandien suvartojau mažokai kalorijų - 924. Žinau, kad per mažai, bet esu labai soti jau ir jau laikas fastinti. Nebenoriu nieko. Šiandien pietums kartojau pilno grūdo makaronus su daržovėmis, nieko naujo. Per dieną suvalgiau kelias vynuoges. Pastebėjau dar šiandien, kad mano turimas ir mylimas kečupas nėra toks labai jau kaloringas - šaukštas jo tik 21 kcal, kai tuo tarpu majonezinis padažas toks pat kiekis - virš 90... Tai nusprendžiau, kad kečupo neišimsiu iš raciono, nes labai jį myliu, o ypač šitas barbekiu yra labai skanus. Taip pat šiandien buvau parduotuvėje ir nusipirkau įprastų produktų bei pasigriebiau kažkokį mangų + kokosų džemą. Mažai kaloringas ir turi savyje mažai cukraus (100 g turi 84 kcal, 10,5 cukraus), tai išbandysiu prie blynų! Kvepia labai skaniai. 👀 Vakarienei kepiau vištieną, jau buvau pasiilgusi mėsytės. Tai vištienos krūtinėlė + cukinija + ridikėliai + agurkas + pomidoriukai. Šiandien supratau, kad galiu per dieną dažniau valgyt ir užkandžiaut, nes nepatinka per du kartus surinkti 1200 kalorijų - aš persivalgau, sunku būna po to. Be to, planuojame su draugu pirkti mini elektrinę orkaitę, nes pas mus bute nėra orkaitės ir labai trūksta. Norėčiau išsikepti kokį pyragiuką sveikesnį.


2020, Gegužės 13 d. 
Mielas dienorašti,
vakar su draugu išėjome į miestą pasivaikščioti ir padariau nuodėmę - išgėriau moka kavos su uogų sirupu ir suvalgiau didelį avižinį sausainį. 😥Šiandienos rytą pradėjau nuo pasisvėrimo. Svarstyklės rodė 70,4 kg. Netvėriau džiaugsmu, nes jau buvau įpratusi matyti tą nelemtą skaičių 73 kuris nejudėjo. Išjudintas, nors ir nežymiai. Motyvuoja stengtis, valio! Ir motyvuoja nebedaryt tokių dalykų kaip saldi balinta kava su sausainiu dienos pabaigoje... 😑 Ne tragedija, bet jaučiuos blogai. O dabar kepu bananų blynus, tik šį kartą paturbinau juos ir nedėjau kiaušinio, o kepu su avižiniais dribsniais ir graikišku jogurtu. Kvepia skaniai, ragausiu su vakar įsigytu vaisių džemu.

Išsikepiau, tai nelabai patiko. Aplamai man avižos nelabai eina, galvojau kad blynuose bus skaniau, tačiau šis receptas nelabai ir tas džemas prie šitų blynų nelabai tiko. Per dieną dar suvalgiau bananą ir įsimečiau į burną kelias vynuoges, o vakarienei - sumuštiniai ir arbata, nes nieko nesinorėjo nei gamintis, nei sunkaus valgyt. Viso: 1162 kal. šiandien ir vis dar jaučiuos nekaip dėl vakrykščių nuotykių. 😊

2020, Gegužės 14 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien biški "parijau" - 1348 kalorijos. Kažkaip pietums dariausi grikius su vištiena ir neįvertinau kaip čia kaloringa, todėl vakarienei - obuolys ir pusę banano su riešutų sviestu. Jaučiuos blogai, kad tiek daug suvalgiau kalorijų, blemba, tačiau mano svoriui palaikyti reikia valgyti 1800, tai ir tiek suvalgius esu svorio kritimo kategotijoje. Be to, iš smalsumo šiadien ryte dar kartą pasisvėriau - 70 kg be kablelio ir svarstyklės netgi sudvejoju jau parodyi 69, bet visgi sustojo ant 70. Esu dėl to labai laiminga, mano tikslas dabar - 60 kg. Noriu, kad L dydžio drabužiai pas mane tiesiog man nebetiktų ir būtų per dideli. Ir tiesą pasakius šiek tiek jau užsiknisau tas kalorijas skaičiuot - didelis darbas. Bet vaisiai saldūs.

2020, Gegužės 15 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien - apie 1000 kalorijų, daugiau nebenoriu valgyt, 17 val. pradėjau protarpinį badavimą. Pietums - kiaušinis virtas, ir užsikandau bandele su arbata, nes labai jau norėjosi miltų, man sunkiai jų sekasi kol kas visiškai atsisakyti, esu labai didelė bandelių ir sausainiukų mėgėja. Tai viena mažytė bandulytė - 200 kalorijų. Esu apakus, nes mano vakarienė - varškė + agurkas + ridikas + svogūnų laiškai + virtos bulvės + žirneliai nesiekė 300 kalorijų, o privalgiau kaip nežinau kas. Dar po vakarienės "dasimušau" duona balta + riešutų sviestas + bananas sumuštiniu prie arbatos. Tai taip normaliai pasiautėjau sakyčiau su miltais šiandien, reikia nusiramint dabar jau.


2020, Gegužės 16d. 
Mielas dienorašti,
suvalgiau 1120 kalorijų. Pietums su draugu pasidarėme žuvies pirštelių - stengiausi pirkti kuo kokybiškesnius, nemaltus, o su žuvies filė viduje. Pagardinau sūriu, valgėm su daržovėmis ir krienais. Užkandžiams suvalgiau 1 didelį bananą, o vakarienei lengvai - kepti kiaušiniai su brokoliu ir pomidoru, kečupu bei jelapenais. Šiandien taip pat buvau išėjusi pasivaikščioti, suvaikščiojau 10 tūkst. žingsnių (t.y. 7 km). Rytoj žadu pasimankštinti - padaryti kokių jėgos pratimų presui, kojoms, rankoms. Lengvai, neperspaudžiant, su pailsėjimais. Labai nekantrauju trečiadienį pasisverti ir pamatyti kaip sekasi man lieknėti. 👀 Šiandien dar pinterestinau užkandžius visokius, nes stebinsiu savo vaikiną gimtadienio proga ir reikia paruošti užkandžių - saldžių ir ne, nes pyrago kepti nemoku. 😁 Tai prisižiūrėjau tikrai įdomių dalykų - bandysiu!


2020, Gegužės 17d. 
Mielas dienorašti,
šiandien suvartojau 1109 kalorijų. Pietums valgiau pilno grūdo makaronus ir pasidariau salotų su graikišku natūraliu jogurtu - buvo be gaaaalo skanu! Taip pat šiandien su draugu sugalvojome pasidaryti nuodėmingų avižinių sausainių: tereikia piene ištirpinti sviesto, riešutų sviesto, įdėti kakavos bei cukraus (naudojome vanilinį) ir sudėti avižas. Tada suformuoti sausainiukus ir pasidėti į šaldytuvą. Išėjo gal 12 sausainiukų, o juose 1000 kalorijų! 😃 Tad tikrai ne patys sveikiausi dalykėliai, tačiau labai norėjome pabandyti pasidaryti sausainiukus patys. Užkandžiams pasimėgavau varškyte ir kava su pienu. Nusipirkau kokosų pieno, kurio 100 ml - tik 16 kalorijų. Vakarienei tiesiog išsiviriau kiaušinių. Be to, šiandien pasisvėriau (netvėriau išlaukti, buvo smalsu) - 69,4 kg. Be to, nepasportavau, reikės prisiversti kitą dieną. Didžiuojuosi savimi,o sveikesnė mityba man tikrai pradeda patikti!


2020, Gegužės 18d. 
Mielas dienorašti,
šiandien ~1000 kalorijų. Per mažai, bet pasidariau tokius sočius pietus (bananų blynai, tik kad dar į tešlą įdėjau varškės ir porą šaukštų miltų), kad vakarienei norėjosi kažko lengvo - tai valgiau salotas su natūraliu jogurtu (labai patiko, valgysiu ir dar) bei užkeptą vištieną su sūriu. Gal ir gerai, kad šiandien mažiau valgiau, nes rytoj - kalorijų neskaičiavimo diena, švęsime mano vaikino 24-tą gimtadienį, tai bus ir šampano, ir šokolado. 😊 Bet juk gimtadienis tik vieną kartą metuose, ką čia dabar išskaičiuosi.  Be to, šiandien ragavome sekamdienį darytus nekeptus avižinius sausainius. Receptą radau pintereste, tačiau galbūt kažką  netaip padariau, nes sausainiai gavosi nelabai skanūs. Na, arba tiesiog viskas ok, tik man nepatiko, ir vaikinui nelabai. Taip pat viena sekėja instagrame su manimi šiandien pasidalino video, kur mergina pasakoja apie svorio metimo mitus (video čia, jei įdomu) ir į juos įeina protarpinis badavimas. Ji teigia, kad šis užsiėmimas svorio metimui neturi jokios įtakos apart to, kad galbūt padeda išsiugdyti tvarkingą valgymo laiką ar sureguliuoja insulino išsiskyrimą organizme. Nepaisant to, protarpinis badavimas man asmeniškai labai padeda - duodu organizmui pakankamai laiko suvirškinti praeitos dienos maistą ir įsisavinti medžiagas, o kad nepavalgau pusryčių, man labai logiška skamba tas faktas, kad organizmas naudoja energiją iš sukauptų rezervų. Nes jei ne, tada kodėl mes tuos rezervus kaupiame? Nors va, išsilavinęs žmogus šioje srityje sako, kad čia nesąmonė, aš nenutrauksiu badavimo - man asmeniškai labai atrodo sveika valgyti nuo 13 val. iki 19 val.


2020, Gegužės 19 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien mano vaikino gimtadienis, tai padariau įvairių užkandžių prie šampano - vėrinukų ir vieno kąsnio užkandukų. Naudojau agurką, pomidorą, salotas, sūrį ir vytintą dešrą, taip pat avokadą. Desertui paruošiau vaisių (kiviai, bananai, mandarinas) puselių šokolade ir braškių šokolade apibarstytų kokoso drožlėmis bei nupirkau po vyšninį keksiuką. Norėjau tiesiog pateikti maistą taip, kaip kasdien nevalgome, bet vistiek rinkausi tokį, kad nebūtų greitas maistas ar kas nors kito labai nesveiko ir nereikalingo valgyti. Vaisių puseles mirkiau juodame šokolade, buvo labai skanu, rekomenduoju pasidaryti! Taip pat išgėriau kelias taures šampano. Šiandien neskaičiavau kalorijų. Savaitgalį lankysimės pas mano vaikino tėvus, tai ten irgi stengsiuos prisižiūrėti kiek ir ko suvalgau, nors pasiskaičiuot ir nebus galimybės. Be to, šiandien pasisvėriau - 68,6 kg. Šypsaus, bet dar iki galo neišsisaiškinau ką turėsiu daryt, kai pasieksiu norimą svorį. Galvoju apie tą zigzaginę dietą, kai vieną dieną suvartoji mažiau, o kitą daugiau kalorijų ir taip po truputį didini, kol pasikeli kalorijų kiekį svoriui palaikyti. Dėl šito dar pasidomėsiu, o dabar - sėkmės man metant toliau. Sekasi gerai, nėra sunku, valgau viską ką noriu, tik žiūriu, kad nebūtų per daug. Tik kantrybės trūksta ir jau norisi pamatyti pakitimus ant kūno. Realiai, bendru vaizdu žiūrint atrodo, kad esu plonesnė, bet gal čia tik placebas. 😁


2020, Gegužės 20 d. 
Mielas dienorašti,
nepaisant šiek tiek prastos savijautos dėl šampano vakar, šiandien suvalgiau 1303 kalorijas. Valgiau keptą vištieną, savo mylimiausią varškytę su kava, o vakarienei draugas iškepė porą kaiušinių. Nuotaika gera, energijos netrūksta, kažkokių sveikatos sutrikimų nepastebiu, o valgyti pirmą valandą mano organizmas vis labiau pripranta ir anksčiau net neprašo. 😄 Visą dieną prasėdėjau prie kompo - dirbau ir ruošiausi bakalauro gynimui, tai net nepastebėjau, kaip praėjo dienelė.


2020, Gegužės 21 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien ryte keliavau į miestą pasivaikščioti. Buvau Humanoje ir Pepco, parsinešiau šiek tiek smulkmių sau ir namams - man reikia bent kelis kart per mėnesį tokios terapijos - pirkinių. 😇 Grįžusi suvalgiau tris sumuštinius su juoda duona + sviestas + česnakas + vytinta dešra (likučiai po baliaus) + pomidoriukai ir sūris. Užsigėriau kokosų pienu balinta kava. Užkandžiams - didelis bananas. O vakarienei - makaronai su sūriu + žirneliai + pomidoras + saulėje džiovintas pomidoras. Na ir biškiuka kečupo, nes mano meilė kečupui yra labai stipri. 😍 Dar po vakarienės sugraužiau obuliuką. Viso daugiau nei 1000 kalorijų. Dar kaip ir yra likę vietos kokiai skaniai bandelei, bet tinginystė kad reikės eiti į parduotuvę dėl 1 bandelės nugalėjo... Tiek jau to. 😃


2020, Gegužės 25 d. 
Mielas dienorašti,
savaitgalio pas draugo tėvus net nekomentuosiu - prisivalgiau, kelis kart persivalgiau, sugrįžo keli kilogramai. Kitaip tariant - sugadinau per savaitę pasiektą rezultatą, tai dabar esu žingsniu atgal. Nu nėr dar tos valios išsivyčiusios ir dar reikia nemažai padirbėti, kad ji būtų. Žodžiu, pradedam iš naujo, skaičiuojam kalorijas toliau ir tikiuosi, kad greitai šiuos "nuotykius" pamiršiu ir aš, ir mano kūnas. Be to, nuo cukraus dar ir išbėrė veidą, tai gražia oda pasidžiaugiau neilgai. Žodžiu, džiaugiuosi, kad vėl grįžau į namus ir galiu pati kontroliuoti kiek ir kokio maisto bus ir ką valgysiu, ko ne. Taigi pietums valgiau du keptus kiaušinius su žirneliais ir sūriu, vakarienei dariausi trintą bulvių sriubą, nes šiandien jau atkeliavo mano naujas blenderis. Na ir 9 valandą atsigėriau mažiuką puoduką kavos su migdolų pienu. Turiu paminėt, kad migdolų pienas man labiau patiko nei kokosų. Bent jau kavoje. Viso šiandien suvartota ~1100 kal. Ir vis labiau pradedu abejoti protarpinio badavimo tema. Žinau tik tiek, kad vakare geriau neiti miegoti pilnu pilvu. Susipainiojau dabar su tuo fastinimu visai.


2020, Gegužės 26 d. 
Mielas dienorašti,
šiandienos rytą pradėjau nuo kavos puodelio ir mokslinių straipsnių skaitymo apie protarpinį badavimą. Pasirodo, kol kas nėra jokių tyrimų, kurie įrodo, kad žmonėms fastinti yra naudinga metant būtent svorį. Yra teigiamų tyrimų su graužikais, tačiau žmonių tema labai siaura ir neištirta (Effects of intermittent fasting on glucose and lipid metabolism, 2017). Taip pat tyrimai rodo, kad metabolizmui įtakos valgymas intervalais turėjo ir naktiniams gyvūnams (Metabolic Effects of Intermittent Fasting, Patterson, Sears, 2017). Tyrimas taip pat siūlo daryti prielaidą, jog tai nėra pavojinga daryti suaugusiems žmonėms nei psichiškai, nei fiziškai. Ir tokie tarpai tarp valgymo padeda organizme sureguliuoti insulino ir gliukozės kiekius kraujyje, tad naudinga tiems, kuriems šie rodikliai yra per aukšti. Tyrėjos Patterson ir Sears taip pat teigia, kad jų tyrimas neparodė protarpinio badavimo pranašumų prieš normalią, subalansuotą dietą ribojant kalorijas. Tad mano žiūrėtas youtube filmukas buvo tiesa, fastinti ir tikėtis greičiau numesti svorį yra naivu, tačiau kad protarpinis badavimas iš viso nėra naudingas - netiesa. Apart to, kad jis nepraktiškas, nes sukelia kai kuriems nežmonišką alkio jausmą, kuris užmuša visas kitas emocijas bei kerta per koncentraciją ir susikaupimą darbuojantis. Be to, dabar neberandu straipsnio, tačiau dar skaičiau, kad valgymas mažesnėmis porcijomis per ilgesnį laiko tarpą yra efektyviau, nei valgyti trumpą laiko tarpą didelėmis porcijomis. Ir aš tai pati pastebėjau, nes man nuo 13 val. iki 19 val. suvalgyti savo dienos normą buvo labai sunku, nebent valgyti labai sočius patiekalus, bet ir tai po to jausdavaus labai persivalgiusi ir apsunkusi. Tai priėjau tokias išvadas, jog valgysiu sukurdama kalorijų deficitą ir tada, kai norėsiu apart vengsiu maisto vakarais, nes vakarais gaunasi didžiausi apsiėdimai ir po to košmarai. Fastingą kaip ir nutraukiu, specialiai valandų nebeseksiu ir nekankinsiu savęs jei norėsiu valgyt - užkasiu.

Pietums valgiau blynus su bananu, tik šį kartą sumaliau avižas ir įmaišiau į tešlą - tobuli, skaniausi blynai! Tikrai buvo labai skanu ir sotu, rekomenduoju. Vakarienei pabaigiau vakarykštę virtą trintą bulvių sriubą. O išėjus į miestą nusipirkau porciją ledų. Kalorijų kiekio neviršijau, tai džiugu.

2020, Gegužės 27 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien nežinau ar viršijau kalorijų kiekį, nes valgiau daug ir dar išėjus į miestą ragavau bubble-tea, tai net neįsivaziduoju kiek joje kalorijų. Pietums valgiau keptą vištieną su salotomis (labai pamėgau salotas su liesu natūraliu jogurtu!), užkandžiavau bananą ir kivį, o vakarienei sukirtau mėgstamą varškytę su bananu, nes nebuvau alkana ir norėjom lėkt į miestą, o ne gamintis kažką. Jaučiuosi puikiai, o kadangi atsisakiau protarpinio badavimo kaipo tokio griežto dalyko, tai dabar prieš miegą mėgaujuosi skania vaisine arbata su medumi - atpalaiduojantis gėrimas po visų dienos darbų ir įspūdžių.


2020, Gegužės 28 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien irgi nežinau, ar neviršijau kalorijų kiekio, tačiau pietums mėgavausi 3 sumuštiniais su daržovių duona, sviestu, česnaku, salotomis, pomidoriukais, agurkais ir ridikėliais. Gėriau puoduką juodos kavos, o vakarienei draugas prikalbino sukirsti po burgerį ir išgerti alaus, tai pasirašiau. Labai tikiuos, kad daug neužviršijau, o be to šį savaitgalį lekiu į kaimą pas savo tėvus - vėl pagundų kupinas savaitgalis, tad tikiuosi, kad šį kartą jau išeis stipriau joms atsilaikyti. 👌

2020, Gegužės 31 d. 
Mielas dienorašti,
šiandien grįžau iš kaimo. Pas tėvus sekėsi gan gerai - nepersivalgiau ir labai daug neužkandžiavau, buvo barbekiu kieme tai irgi nepersistengiau su šašlykais. Manau, kad per savaitgalį tikrai viršijau 1200 kalorijų normą, bet nedaug - gal iki 1600 ar panašiai. Tai šį kartą tikrai nesijaučiu visko sugadinusi. Svoris laikosi, pirmi kilogramai krito labai greit, dabar svyruoja vis kilogramas ten, kilogramas šen. Tai reziumuoju, vakar svėriaus - ~69 kg. Primenu, kad gegužės 6 d., kai pradėjau dietą buvo 73,8 kg. Esu patenkinta savo mėnesio rezultatu, tikiuosi, kad ir birželį seksis taip pat puikiai!

Viskas ok, jau ir mama pastebėjo, kad šiek tiek sulieknėjau, o pastebėjau ir aš - kovą pirkti šortai, kuriuos įsigijau Anglijoje būdama (L dydžio) jau gerokai per dideli, tad atidaviau mamai. Jie buvo visiškai nenešioti ir padėti į spintą nauji laukė šiltų orų, tad išsitampyti negalėjo. Džiaugiuos labai, pradedu matyti ir odos pagerėjimus bei sumažėjo nuotaikų kaitos. Be to, iki galo sužinojau, kad protarpinis badavimas nėra bereikšmis ir padeda susitvarkyti su insulino išskyrimu kraujyje ir kitais dalykais, tai visgi neišmetu to kaip nereikalingo dalyko, nes viskas kartu - mityba ir protarpinis badavimas + gerai parinktos priemonės patvarkė mano odą ir pagaliau jaučiu, kad galbūt atsitraukia aknė. Nenoriu džiaugtis per anksti, bet vis dėl to daug gerų ir naudingų dalykų susidėjo į vieną ir bent jau kad pašvelnino odos problemas tai tikrai. Be to - mažesnės nuotaikų kaitos, rečiau būna liūdna be priežasties ir rečiau kankina migrena.

Tęsiam! 

6 komentarai

 1. Labai džiaugiuosi rezultatais!
  Tik nepamiršk, kad greičiausiai svoris krenta pirmomis savaitėmis, vėliau, kuo jis bus arčiau "normos", tuo lėtesnis bus procesas, jeigu nieko ypatingai nekeisi dietoje ar fiziniame aktyvume. Bet visgi geriau yra lėčiau, nei daug ir greitai, nes tada didesnė tikimybė, kad visas svoris sugrįš kai tik leisi sau sušvelninti dietą arba nustosi protarpinio badavimo laikytis.
  Sėkmės ir toliau!<3

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Auste, ačiū!

   Taip, jau dabar pastebiu, kad sunkiau krenta, bet jau įsigijau riedučius, tai daugiau judėsiu, nes sporto nemėgstu, tai bandysiu tai kompensuoti pasivaikščiojimais ir važinėjimu riedučiais) Ir jo, geriau lėčiau, bet užtikrintai, nei greit ir tada viskas atgal per mėnesį... :D

   Panaikinti
 2. Kokia tu šaunuolė! Labai įdomus įrašas, puikiai susiskaitė 😍 sėkmės tęsiant ❤

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš irgi vis dar metu svorį :D Jau -6 kg, bet dar noriu apie 1-2 numesti, ne daugiau. Kalorijų apie 1600 suvartoju šiuo metu, sportuoju 4-5 kartus per savaitę, bet jau rimtai, su aukštu intensyvumu ir dideliais svoriais (crossfitas). Tai liko visa nedaug, nes iš pradžių planavau numesti bent 3 kg, bet azartas... Tai bent kartą gyvenime turėsi summer body goals! Bus įdomu sulaukti tęsinio :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Haha, azartas... :D puikiai suprantu tave, nes dabar ir aš nenoriu pasiduot, nes pajutau, kad įmanoma, kad galiu ir kad nėra taip jau sunku, tai aš irgi įjungsiu daugiau judėjimo, nes kai darbas sėdimas, ta reikia papildomai) o tu šaunuolė, įkvepi)

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.