Lietuviškos vasaros tradicija: savaitgalis Palangoje

2020 m. liepos 20 d., pirmadienisAr ir tu esi iš tų, kurie bent kartą per metus (o ypatingai vasarą) aplankai Lietuvos pajūrį? Aš prie jūros buvau palygintinai nedaug kartų ir šiemet prie Baltijos vykti visai neplanavau, bet susiklostė dalykai, apie kuriuos jau nebekalbėsiu ir taip nutiko, kad lėktuvus ir svetimas šalis tenka trumpam palikti būti ir ieškoti atsipalaidavimo savojoje. Trumpai papasakosiu apie savo savaitgalį Palangoje. 

Keliavau kartu su savo antra puse, iš namų išvykome penktadienį 13 val. traukiniu iš Vilniaus. Traukinys veža iki Kretingos, nuo jos kelionę reikia tęsti autobusu. Viso ~ 4 - 4,5 val. kelionės. 


PENKTADIENIS 

Atvykome į Palangą ir pirmiausia pasidėjome daiktus viešbutyje. Apsistojome ★★★ viešbutyje "Rąžė" Vytauto g. prie pat Palangos centro. Viešbutis nepatiko, senovė, kambarys ir aplinka nejauki, o kaina didelė. Visa laimė, kad buvo šiltas ir malonus personalas bei skanūs pusryčiai. O šiaip daugiau nekartočiau. Na, bet mums reikėjo biudžetinio varianto, už dvi naktis 2 asmenims sumokėjau 125 eur. Visa laimė, kad viešbučius mes naudojame tik daiktų laikymui ir permiegojimui, nes paprastai laiką leidžiame ne jame, bet jaukumo vistiek trūko. 

Pasidėję daiktus labai norėjome įgyvendinti mūsų tradiciją - picos valgymą su vynu paplūdymyje. Labai mėgstame Pizza Express piceriją, o mano mėgstamiausią pica - Venecijos. Šioje picerijoje skanios, didelės picos už gerą kainą. Na, o vyną pataikėme nusipirkti visai neskanų, tad teko išmesti butelį nenugėrus nei pusės. 😖 Likusį laiką praleidome paplūdymyje, palydėjome saulę ir maždaug apie vidurnaktį grįžome į viešbutį, nes po ilgos kelionės buvome labai išvargę. Viešbutyje užmigome sulig ta minute, kada atsigulėme į lovą. ŠEŠTADIENIS 

Iš karto po pusryčių (~10 val. ryto) ėjome pasivaikščioti. Pasinaudojau Darjos patarimais Ką veikti Palangoje? ir į reikiamų aplankyti vietų sąrašą įtraukėme keletą jos paminėtų objektų, kurių net nežinojau esant Palangoje. Ačiū jai už laiku ir vietoje pasitaikiusį naudingą įrašą, sutaupė man laiko ir nuvedė į fainas vietas. 💗


Birutės parkas ir kalnas - šitos vietos nežinojau esant ir labai norėjau aplankyti. Tad pirmiausia čia ir ėjome. Labai gražus, iš ties gražus, gamtos kampelis. Parkas be galo didelis, rodos, galėtum čia vaikščioti visą dieną ir vis dar rastum takelį, kuriuo dar nėjai. Gražiai sutvarkyta aplinka, romantiški tilteliai, tvenkinukai ir juose plaukiojančios antytės kuria labai romantišką, poetišką nuotaiką. Pasilipus į kalną, akies krašteliu pro aukštas pušis gali matyti jūrą. Kvapą gniaužiantis vaizdas, kurį sudėtinga ne tik kad nupasakoti, bet net ir perteikti nuotraukomis, todėl patariu apsilankyti tau pačiai, jei dar nebuvai. Gintaro muziejus yra labai gražus pastatas vidury minėto Birutės parko, o jo viduje - dar gražesnis muziejus. Jame galima ne tik į gintarą pasižiūrėti ar iš jo pagamintus dirbinius pamatyti. Mane labiausiai sužavėjo interjerinė pačių rūmų ekspozicija, vaizduojanti baldus, veidrodžius, interjero detales, sietynus. Žiūrėjau viską ir žavėjaus - norėčiau ir pati tokių namų, tokių interjero detalių, tikriausiai gimiau ne tame laikotarpy! 😁 Mielai sėdėčiau ant tokių išraiškingų kėdžių prie apvalaus medinio stalo ir marmurinio židinio, skanaučiau pusryčius ir stengčiausi nepridrėbti maisto ant raštuoto milžiniško kilimo po kojomis. Aplink patį muziejų aplinka taipogi prižiūrėta, graži ir magiška. Gėlės, fontanai, baltos statulos, metaliniai varteliai. Eini ir nežinai kur pažvelgti pirmiausia, nes viską norisi pamatyti, pažiūrėti, pasigrožėti. Gali pasijusti tikra princese vaikščiodama šalia tokių gražių rūmų esančiame gėlyne. man tetrūko tik karūnos ir gražios suknelės iki princesės. 😀

(Įėjimo į muziejų kaina: 6 eur vienam suaugusiam)

Po pasivaikščiojimo parke ir muziejuje, grįžome atgal į Palangos gatvių šurmulį. 


Galvojome, ką dar tokio nuveikus ir sugalvojome aplankyti Eureka iliuzijų muziejų, kuris yra Basanavičiaus gatvėje. Nesame tokioje vietoje buvę, o ir veikt neturėjome ką, tad užsukome. Ten buvo tie keli apversti kambariai fotografijoms pasidaryti ir kiti smagūs dalykai. Labiausiai paliko įspūdį veidrodžių labirintas - su draugu klaidžiojome jame ir iš pradžių buvo smagu, bet vėliau jau norėjome išeiti ir rasti išėjimą sekėsi nekaip. Po kiek laiko jau pradėjome nesmagiai jaustis ir panikuoti, kad negalime išeiti, o tik sukame ratus tarp tų veidrodžių. 😐 Tačiau išėjimą radome, daugiau neičiau į tokį kambarį, haha. 

(Įėjimo į muziejų kaina: ~6-7 eurai suaugusiam, jeigu gerai pamenu)


Dar gi, negalima sakyti, kad buvai Palangoje, jei nevalgei vaflių ar tų naujų - burbulinių vaflių. Todėl mes buvome ne išimtis ir jų ragavo taip pat. Vaflius skanavome dvejose vietose per dvi dienas - Manhattan ir Yogugu restoranėliuose. Manhattan patiko tuo, kad paruošė su vaisiais, gaivius (nuotraukoje), o Yogugu paruošė max didelius ir sočius bei saldžius, tai šias abi vietas ir rekomenduoju. 


Vienas dalykas, ką tikrai labai rekomenduoju, tai Bandukėj galimą rasti šaltą arbatą su mėtomis. Nu tiesiog nerealus, gaivus ir šaltas gėrimas, kuris atgaivins ir nuo jo realiai galima skaniai atsigerti. Kartočiau ir kartočiau, labai skanu. 

Ieškojome mes ir "Mapeta" zoologijos sodo Palangoje, nes buvau radusi žemėlapiuose, kad toks yra, tačiau neradome. Tikriausiai, kad uždarytas ir nebėra arba persikėlė kažkur kitur, kur aš nežinau. Sukorėm nemažą kelio gabalą iki Malūno g., bet zoo sodo neradome. Nusivyliau, bet daugiau nesigilinau. Likusią dalį laiko praleidome paplūdymyje, mėgavomės saule, maudėmės jūroje bei gerai leidome laiką kartu. Neįtikėtinai šiltas jūros vanduo, tad maudžiausi net kelis kartus! Kas neįprasta man, nes aš aplamai nelabai mėgėja telkiniuose maudytis. 

Oras pasitaikė pasakiškas ir kaip užsakytas. Nė karto saulės neužstojo nei vienas mažas debesiukas. Sekmadienį, kai jau ruošėmės keliauti į namus, šiek tiek apniuko, o jau sėdint traukinyje (~
19 val.) jau ir palynojo Kretingoje. Žodžiu, smagiai praleistas savaitgalis, atsipalaidavau ir šaltibarščių atsivalgiau. 😄 Bet jau jei kitą kartą važiuot, tai vykčiau į Nidą arba Klaipėdą, Šventają. Palangoje jau, rodos, viską ką norėjau aplankiau per šį vieną savaitgalį.


Ar tu jau buvai prie jūros? 🌅

2 komentarai

  1. Labai labai rekomenduoju rinktis Nidą 😁 man daug smagiau, nei Palangoje!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. o ar tiesa, kad Nidoje viskas brangiau? ar tas pats kaip Palangoje? nes girdėjau sklandant visokių gandų 😂🤞

      Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.