MANO kosmetika - valantis šampūnas + Ar tiesa, jog praleisti galvos plovimus yra naudinga?

2020 m. liepos 14 d., antradienis


MANO valančio šampūno liko gal dar dviems plovimams, tad jau turiu susidariusi pilną nuomonę apie produktą. Tad šiame įraše apie šampūną ir papasakosiu. Be to, plačiau pasidomėjau tuo "pratinimu plaukus plauti rečiau" procesu, nes man jis neveikia ir niekada neveikė. Apie tai irgi pasidalinsiu šiame įraše. 

Mano plaukai yra labai riebūs. Na, ne plaukai, o skalpas. Skalpo oda riebi. To pasekoje plaukus turiu plauti kiekvieną dieną, kitaip turėsiu kęsti sulipusias plaukų šaknis. Plaudama galvą visada tai darau du kartus, t.y. šampūnuoju du kartus. Ypač tada, jei neseniai naudojau sausą šampūną, laką, silikoninę kokią priemonę plaukams ar kitas formavimo priemones, kurias reikia išplauti.

MANO valantį šampūną pasirinkau dėl saugios ir nearšios jo sudėties:

Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate (saugu, bet yra galimybė kimšti poras), Biotin, Sodium PCA, Panthenol, Lavandula Angustifolia Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil (eteriniai aliejai saugu, bet gali turėti dirginančių savybių), Citric Acid (saugu, bet gali dirginti jautresnę odą), Caprylhydroxamic Acid, Glyceryl Caprylate, Tetrasodium Glutamate Diacetate.

saugu, vidutiniškai saugu, pavojinga.

Efektas. Gamintojas perspėja, kad šampūnas neturi kondicionuojančių medžiagų ir skirtas tik plaukams plauti, todėl po plovimo plaukai labai švarūs - rodos, tokie išsausėję, dratviniai ir šiurkštūs. Todėl būtinai rekomenduoju po plovimo naudoti kaukę, balzamą, kondicionierių ar bet ką, ką naudojate įprastai. Tad jeigu tau patinka, kad išplovus šampūnu plaukai glotnūs ir švelnūs - šis produktas ne tau. Jis išplauna viską iš plaukų. Man patiko, šampūnas skirtas plauti, ir plauti kaip įmanoma švariau, todėl man netrūksta nei kondicionavimo, nei drėkinimo - tą gaunu su savo mėgstama plaukų kauke po to. 

Kvapas ir konsistencija. Konsistencija skaidri, skystoka, bet turi ir tirštumo - tokia būdinga daugumai šampūnų. Kvapas natūralus, bet man nepatiko, tai aš įsilašinau į šampūną kelis lašus apelsinų eterinio aliejaus ir kiekvieną kartą plaudama galvą uosčiau apelsinų aromatą. 

Pakuotė ir dozavimas. Pakuotės dizainas minimalus, buteliukas platsmasinis, baltas. Gražus buteliukas, puošia dušo lentyna. Dozuojamas patogiausiai - pompa. Ši visada gerai veikė ir nesugedo. 

Žodžiu, labai geras valantis šampūnas, efektyviai išplauna viską. Rekomenduoju, nėra kuo skųstis. 

Šampūną galite rasti MANO kosmetikos internetinėje parudotuvėje štai čia
Produktą gavau išbandyti nemokamai. 

 O dabar šiek tiek apie klausimą, kurį uždaviau įrašo pradžioje. Ar tiesa, jog praleisti galvos plovimus yra naudinga? Nežinau kur aš perskaičiau ir kieno tai buvo žodžiai, kad jei nenori dažnai galvos plaut - "pripratink" juos praustis vieną kart per savaitę ir galėsi plaut taip visada, nes nesiriebalins! Kur jau ne, bandyta šimtus kartų, tai neveikia. Ir visai neseniai viena kirpėja labai protingai pasakė: "Ar jūs pratinate savo veidą rečiau praustis? Ar pratinate kūną rečiau praustis, kad nereiktų maudytis kasdien? Tai kodėl norite taip daryti su galvos oda?". Ir aš susimąsčiau - tai aišku, kas čia per nesąmonė išvis tie tarpai tarp plovimų. Juk galvos odą reikia plauti taip pat kaip pažastis. Daugiau pasidomėjau ir akurat - nėra jokių mokslu paremtų faktų, jog neplauti yra naudinga. Jog aplamai tai daro kažkokią naudą mūsų skalpui. Tam, kad galvos oda funkcionuotų ir būtų sveika, ją reikia plauti tada, kai to reikia. Tai jeigu esu tarp tų, kur tai reikia daryti kasdien - taip ir turiu elgtis. Dar sutinku teiginių "neplaukite kasdien galvos, tai kenkia!!!". Kenkia plaukui, o galvos odai naudinga. Todėl: 
  1. Šampūną reikia dėti ir trinkti tik galvos odą, netrinti šampūnų visų plaukų. 
  2. Nenaudoti šampūnų, kuriuose yra aršių ploviklių ir putoklių. 
  3. Nepamiršti, kad plaukus kad ir kasdien galime tepti ir maitinti kaukėmis bei balzamais. 
  4. Atkreipti dėmesį, kad galima naudoti sausą šampūną tarp plovimų (nepamiršti jo gerai išplauti kitą dieną ir nesluoksniuoti).
  5. Susitaikyti su tuo, kad jūsų skalpas nori būti dažnai prausiamas. 
Todėl trumpai atsakant į klausimą - ne, tai nėra naudinga ir ypač, jeigu turite pleiskanų, galvos plovimo praleidimas sudaro daugiau problemų, negu naudos (tiesa, apžvelgtas šampūnas nerekomenduojamas sausai, pleiskanojančiai galvos odai). 

Pastraipa parašyta remiantis šiuo straipsniu

Tai tiek. 


Rašyti komentarą

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.