Manilla odos priežiūros rutina, paremta odos testu

2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

Per daug odos priežiūros metų supratau daug dalykų apie savo (ir ne tik) odą, o vienas iš tų dalykų - kad tvarkinga ir subalansuota odos priežiūros rutina yra labai svarbu. Kodėl? Yra ingredientų, kurių negalima maišyti ant odos vienu kartu, nes jie gali konfliktuoti ir sukelti problemų. Analogiškai - kai kurie ingredientai veikdami kartu vieni kitus pastiprina ir padidina efektą. Taip pat tinkamai pasirinkta rutina yra protinga ir saugu - oda gydoma, valoma, ja rūpinamasi be didelės rizikos sudirginti.

MANILLA kosmetikos gamintojas pristatė naujieną - odos testą, kurį atlikus parenkamos priemonės, tinkančios būtent tavo odai. Sudaroma tariama odos priežiūros rutina iš MANILLA asortimento. Toks testas nėra šviežia idėja, tačiau mažai Lietuvos gamintojų tokį siūlo. 

TESTAS 

Testą labai paprasta ir greita atlikti - tereikia atsakinėti į užduodamus klausimus. Klausiamas amžius, kiek oda linkusi riebaluotis, ar ji jautri ir pan. Tiesa, testas man pasirodė sudarytas šiek tiek painiojantis. Pavyzdžiui, man neaišku kuo skiriasi atsakymai "kartais" ir "retai". Man šie žodžiai turi vieną reikšmę - nedažnai. Kodėl jie atskirti - taip ir likau nesupratusi. O klausiant "kaip dažnai norisi prausti veido odą" yra atsakymas "tik T zoną". Bet niekaip neatsakoma kaip dažnai? Atlikusi testą pirmą kartą, gavau atsakymą - mišri, į sausumą linkusi oda. Tačiau pirmą kartą atlikinėjant testą nebuvo jokių klausimų apie spuogus. Prieš sėsdama rašyti įrašą testą atlikau dar kartą ir jis lyg ir buvo papildytas, nes atsirado naujų klausimų - tarp jų ir galimybė pasisakyti apie spuogus, aknę. Nepriklausomai nuo to, kokį tipą parinko testas, abu kartus siūlomi tie patys trys produktai rutinai:

PRODUKTAI 

Produktai atėjo įprastoje rudoje dėžutėje, be jokių papildomų instrukcijų ar žinučių. Galbūt šiek tiek pasigedau kokio nors atviruko ar šiaip akcento grynai dėl išlepusio malonumo gauti gražias siuntas, bet iš kitos pusės gerai - kam be reikalo gadinti popierių ir kt. resursus. Juk iš ties visą info galima rasti gamintojo internetiniame puslapyje. 

SOLUTIO aktyviai valantis veido prausiklis 

Odos priežiūros rutina, žinoma, prasideda nuo jos prausimo. Einant metams supratau, kad man yra tiesiog būtinas double-cleansing (prausimasis du kartus). Pirmu prausimusi pašalinu makiažo likučius, antru - perteklinį kiekį riebalų ir kitų nešvarumų. Šis SOLUTIO prausiklis naudojamas kaip visi - tiesiog drėkiname veidą ir prausiame odą. Tiesa, gamintojas pataria vengti akių zonos kas reiškia, kad negali prausti juo akių makiažo. Automatiškai tai reiškia, kad tavo rutinoje reikalingas dar vienas papildomas produktas - arba prausiklis, kuris leidžia plauti akis, arba makiažo valiklis (ar micelinis vanduo) akims. Ir tai reiškia dar vieną produktą, kuris turi būti suderinamas su likusiais. 

Prausiklio sudėtis: 

AQUA, HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER, LAURYL GLUCOSIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT, GLYCERIN, GLUCOSE, RAPESEED ACID, SALICYLIC ACID (gali dirginti jautrią odą), SORBITAN STEARATE (gali dirginti aknę), BUTYLENE GLYCOL (komedogeniškas 1/5), POLYSORBATE 60 (gali dirginti aknę), POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID (gali dirginti jautrią odą), XANTHAN GUM, CYAMOPSIS TETRAGONOLOBA GUM, PHENETHYL ALCOHOL, CAPRYLYL GLYCOL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL (kovoja prieš aknę).
saugu, vidutiniškai saugu, nesaugu.

Patinka, kad valomieji, veiklieji ingredientai parinkti saugūs ir valantys. Suprantu, kodėl reikia vengti akių zonos - yra salicilo, citrinos, rapsų rūgščių, kurios gali nejuokais pagraužti akis. Todė rekomendacijų laikiausi. Prausiklis man patiko. Gal kiek per skystas ir sunku naudoti tokią konsistenciją (išlepus aš nuo putų ir gelinių prausiklių), tačiau tai nėra didelė bėda nemėgti produkto. Oda po naudojimo ypatingai švari ir šilko švelnumo - tarsi nusišveičia. Neišsausina odos, kas yra labai svarbu - ji tada mažiau riebaluojasi. Kiekis už tokią kainą nėra didelis, vos 100 ml, tačiau priemonė skalsiai naudojasi - pakanka labai nedaug, kad nuprausti visą veidą. Aplamai prausiklis patiko, kartočiau.

Prausiklį galite įsigyti internetu arba MANILLA kosmetikos salelėse/stenduose. 


NUDITUM gaivinantis veido tonikas su levandų ekstraktu 

Labiausiai patikusi priemonė iš visos trijulės yra šis tonikas. Meilė iš pirmo žvilgsnio ne tik dėl sudėties, efekto, bet ir dėl to, kad jis yra purškiamas. Aš toniko savo rutinoje neprisijaukinu jau kuris laikas, nes tiesiog nekenčiu vilgyti vatos diskelį ir juo valyti veidą - man tai užima per daug laiko ir naudoti tą vatą tokiai procedūrai man atrodo jos švaistymas. 

Toniko sudėtis nėra gausi: 

AQUA, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER WATER, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT (super sausai odai), GLYCERIN (super sausai odai), PANTHENOL  (super sausai odai, gydo žaizdeles), ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE, CITRIC ACID (gali dirginti itin jautrią odą), PHENETHYL ALCOHOL,CAPRYLYL GLYCOL.
sauguvidutiniškai saugunesaugu.

Gal vienas dalykas, kas nepatinka tai priemonės kvapas, tačiau čia galima ginčytis - jis dingsta dulksnai išsisklaidžius ir tonikui susigėrus į veidą, todėl tikrai galima kentėti. Prisiminkime - tonikas skirtas sureguliuoti odos Ph, sutraukti poras, padrėkinti ir paruošti odą kremo ar serumo naudojimui - tonizuota oda geriau įsisavina veikliąsias medžiagas iš vėliau aplikuojamų produktų. Būtent šis NUDITUM tonikas tikrai atgaivina ir sudrėkina odą. Laikau šaldytuve, šios karštos dienos gali virsti tikru pragaru odai, todėl šaltas purškiamas tonikas yra kažkas nerealaus. Visgi, aš iki šiol laikausi nuomonės, kad tai yra perteklinis produktas rutinoje ir jei jo nenaudoji - nelabai nusiskriaudi. Tačiau pasilepinimui - pats tas. 

Toniką galite įsigyti internetu arba MANILLA kosmetikos salelėse/stenduose. 


NUDITUM 3x drėkinamoji gelinė emulsija 

Nepamilau aš šito produkto. Visą laiką buvo atgrasiausia priemonė, prie kurios nesitiesė ranka. Emulsija be galo sunkiai susigeria į odą. Ypač T zonoj. O kai susigeria - nesijaučia sudrėkintos odos jausmo. Veidas tarsi gerokai padžiuvęs jaučiasi, neelastingas, kažkoks nemalonus jausmas, nemoku net nupasakoti. 

Emulsijos sudėtis: 

AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CUCUMIS SATIVUS EXTRACT, UNDECANE, TRIDECANE, CETEARYL ALCOHOL (komedogeniškas 2/5), ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL (gali dirginti aknę, komedogeniškas 2/5), HYDROLYZED BETA-GLUCAN, SODIUM PCA, TOCOPHERYL ACETATE (vitaminas E), PANTHENOL, ARGININE, PARFUM, LINALOOL (alergenas), DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL (alergenas), CITRIC ACID.
sauguvidutiniškai saugunesaugu.

Kaip ir minėjau, priemonė man nesuteikia komoforto ją panaudojus, todėl greit grįžau prie savo įprastai naudoto hialurono serumo. Nors emulsija vadinama geline, ji kaip kremas - baltas ir sunkiai besigeriantis. Aš naudojau nemažai natūralių kremų - dažnai pasitaiko, kad jie taip sunkiai susigeria ir taip palieka odą "tuščią" po savęs - nėra to elastingumo ir drėgmės jausmo. Dabar žiūrėdama į sudėtį spėjų, kad tą efektą išgauti trukdo geras kiekis alkoholių - nors jie "gerieji", manau, kad sukuria tą matinį efektą, kuris man, asmeniškai, įkyrus ir nemalonus. Mano kišenei labai didelė ir produkto kaina, antrą kartą tikriausiai nepirkčiau - ne dėl to, kad emulsija kažkuo bloga, o dėl to, kad mano asmeniniai poreikiai iš drėkinamosios priemonės skiriasi. 

Emulsiją galite įsigyti internetu arba MANILLA salelėse/stenduose. 

Apibendrintai, vertinant visos rutinos sudarymą - liuks. Priemonės parinktos pagal odos tipą, todėl toms, kurioms sunku susidaryti rutiną pačioms (trūksta žinių ar noro), šis testas ir iš anksto paruoštos rutinos tikrai naudingos. Tai buvo pirmieji produktai, kuriuos bandžiau iš Manilla gamintojo. Nepasakyčiau, kad padarė tokį įspūdį, kurio nesu patyrus anksčiau, bet kad priemonės veiksnios ir naudingos odai - be abejonių. 

Primenu, testą atlikti ir sužinoti koks jūsų odos tipas bei gauti sudarytą rutiną galite paspaudę štai čia.


O tu ar turi savo mėgstamiausią odos priežiūros rutiną? 

4 komentarai

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.