Patirtis: kaip aš kontūruoju savo apvalų, platų veidą?

2021 m. vasario 13 d., šeštadienisKada prasidėjo tas kontūravimo maratonas? Jau dabar tiksliai nepamenu, bet kad seniai - tai tikrai. Ir pasiliko va, bent jau mano makiažo rutinoj. Tikriausiai pasiliko daugumos, o ypač tų, kurios turi apvalų ir platų veidą. Aš tokio savininkė. Kiek tutorial'ų peržiūrėta - niekaip nesuprasdavau kokia ta mano veido forma. Kol galų gale norom nenorom susitaikiau, kad be formos tas mano veidas - rutulys ir tiek. 😃 Tai va tokius rutulius labai sunku kontūruoti - tikrai netinka tas dažniausiai matomas metodas - brūkšt brūkšt po skruostikauliu ir jau turi žandikaulį. Nė velnio. 


Labai ilgai eksperimentavau su kontūravimu ir visokiomis priemonėmis jam atlikti. Tačiau tik visai neseniai suvokiau ir pavyko - makiažo pagalba pakoregavau savo veido formą. Labai daug yra internetuose visokių "žemėlapių", kuriuose rodo, kaip turi kontūruoti vienokią ar kitokią veido formą. Dabar, kai žinau kokia mano veido forma ir kas man veikia - pastebiu tuose žemėlapiuose labai daug skirtumų. Tada suvokiu, kad ne visi tie žemėlapiai teisingi ir suveiks. Na, bet nieko keisto - juos gi piešia kas tik nori ir nebūtinai tie, kurie aplamai supranta ką piešia. O aš vą tų žemėlapių daug išbandžiau ir suveikė tik vienas. Nei vienas iš šių kontūravimo būdų, rekomenduojamų apvaliam veidui nepasiteisino

Didelių paslapčių čia nėra ir aš nieko naujo nepapasakosiu, nes nieko naujo neišradau. Neišradau, o radau ir noriu pasidainti su tavimi. Viskas, ką reikia žinoti tai:

 • Reikia naudoti  šaltą rudos spalvos atspalvį kontūravimui, kad būtų išgaunamas realistiškiausias šešėlis.
 • Kontūravimą reikia sklaidyti į viršų, ne į apačią. Turiu omenyje, kad kai nubrėži kontūro liniją ir tada ją sklaidai, šepetėliu reikia daryt judesius į viršų link skruostikaulio viršaus, ne į apačią link žandikaulio. 
 • Reikia nepersistengi su kontūravimo ir nedaryti jo pernelyg ryškaus, o palikti nebaigtą sklaidyti - negerai. 
 • Jeigu kontūravimas (sausomis priemonėmis) gavosi per ryškus, tiesiog pasiimk purų didelį šepetėlį ir pereik per nepavykusias vietas su sausa kompaktine pudra. 
 • Nepamiršk, kad kontūruoji ir naudodama bronzantą, ir skaistalus, todėl šias priemones ant veido reikėtų dėti taip pat galvojant kur dedi ir kokio rezultato nori.
 • Reikia suprasti savo veidą ir rasti tinkamą kontūravimo techniką. Tai lengviausia padaryti drąsiai eksperimentuojant.

Tinkamiausias ir teisingiausias kontūravimo žemėlapis apvaliam veidui:


Nuo pat pat tos akimirkos, kai pamačiau ir pabandžiau kontūruoti veidą būtent šitaip - kelio atgal nebebuvo. Nebebuvo jokių abejonių, kad man reikia dar ieškoti kažkokio kitokio būdo. Žiūrėjau į save veidrodyje ir supratau - radau. Mano apvalus veidas dar niekada neatrodė taip gražiai, taip strūktūriškai ir lieknai. 😃 Reikėjo tiesiog pratęsti kontūro liniją žemyn iki smakro ir kontūravimas suveikė mano naudai. Visad iki tol kontūruodavau standartiškai - iki lūpos kampučių brėždavau tiesią liniją ir tiek žinių. Deja, atrodė, kad ta linija dar labiau išplatina mano veidą - dėl jos veido apačia atrodydavo labai didelė. Todėl kurį laiką visai buvau nustojus kontūruotis. 

Mano prieš ir po: Naudojamos priemonės:
Naudoju aš sausas kontūravimo priemones. Man su jomis lengviau dirbti, lengviau sklaidyti ir lengviau pataisyti, jeigu susimaunu. Bet čia asmeninis reikalas, jei tau geriau šlapios/kreminės priemonės - viskas ok, nieko tai nekeičia. Šiuo metu naudoju paletę Ultra Scultp and Contour KitMakeup Revolution. Man yra nereali jos pigmentacija. Tiesa, internetinėj parduotuvėj pasirodė, kad kontūravimui skirta ruda bus kiek šaltesnė. Realiai ji šiltesnė, tačiau tinkama. Ant ribos labai jau, bet dar galima naudoti kontūrui. Sklaidosi taip pat gan lengvai, daug priemonės nereikia, skalsiai naudojasi. Tiesa, jei esi tik pradedančioji, gal kiek per intensyvus tau šis produktas. Bet nereiškia, kad turi ieškot kito. Tik sakau, kad pirmą kartą naudodama gali neapskaičiuoti, tad patariu pirmą pažintį daryti ne ryte skubant į darbą, o kai turėsi laiko - perdarymo atvejui. Skaistalus naudoju mineralinius iš Bellapiere, jau ilgai jie man mėgstamiausi, radau kažkada LF grožio dėžutėj. Highlighterį naudoju pagal nuotaiką: arba sausą iš Illamasqua arba skystą iš Jecca Blac (irgi LF dėžutės radiniai). Šepetėlį kontūravimui naudoju kirstą, bet purų - su tokiu lengviau birias priemones sklaidyti. Highlighteriui naudoju standų, apvalų šepetėlį, kuomet norisi labai didelio intensyvumo, o kai norisi natūraliau - purų mažą šepetėlį, kurį paprastai naudoju šešėlių sklaidymui. Tiesa, šepetėlius norisi jau atsinaujinti, gal turi rekomendacijų? 


O tu ar kontūruoji savo veidą? 

2 komentarai

 1. Aš mėgstu pasikontūruot su bronzeriu, super atrodo ir veikia :D o šepetėlius naudoju RT ir vieną AVON - skirtą skaistalams. Tobuli! 😁

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tėp, aš kai neturiu laiko žaisti su kontūravimu, niekad nepamirštu bronzerio - sugrąžina veidui gyvastį :D

   Panaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.