DIY: prancūziškas manikiūras namuose (lengvai)

2021 m. kovo 20 d., šeštadienis

 


Nors ir ne visada gaunasi taip, kaip aš noriu, entuziastingai mokausi pasidaryti manikiūrą namuose, pati. Žinau ir puikiai suprantu, kad ne visoms tai priimtina ir ne visos tuo užsiima, tačiau yra, kas daro taip pat kaip aš, tad šis įrašas toms ir skirtas. Kartais mane stebina merginos, kurios visada nagus darosi pas manikiūristę ir vistiek spaudžia ant tokių DIY įrašų ir bando agituoti, kad eik darytis ten ir ten ir nebejuokink su tokiais manikiūrais pasaulio. Drąsiai sakau - kam kaip geriau, taip ir tvarkomės nagus, nereikia pyktis. 😀


Tai visai neseniai nusipirkau lipdukus, kurie palengvina prancūziško manikiūro darymą - užklijuoji, nulakuoji, nuplėši ir baigta. Nutariau išbandyt, nes lipdukai kainuoja centus, o idėjų Pintereste prisikabinus esu dešimtis, tai kodėl gi ne. Viskas, ko reikės: 

nagų lakas, lipdukai, pincetas, nagų lako valiklis, nagų lako viršutinis sluoksnis (top coat) ir kantrybė. Lipdukus turiu šiuos, bet jų daug kur galima rasti ir šiaip, ir kitokių. 


Eiga

  1. Nuvalyk nagus acetonu/nagų lako valikliu. Tam, kad ant nagų nebūtų riebalų ir šiukšlyčių, nes kitaip tau ant nago nelips lipdukas. 
  2. Pasirink, kurią ranką darysi pirmą ir užklijuok ant tos rankos nagų lipdukus. Aš klijuoju ant visų 5 pirštų iš karto, nes man taip patogiau ir viskas vyksta daug greičiau. T.y. nereikia laukti, kol tas vienas nagiukas nudžius, kad be sugadinimo rizikos galėtumei užsiklijuoti lipduką ant kito nago. 
  3. Užklijavus lipdukus, lakuok po vieną nagą ir tik nulakavusi greitai paimk pincetą ir lipduką nuklijuok. Norint, kad linija būtų švari ir tiesi, lipduką reikia nuklijuoti kaip įmanoma greičiau ir neleisti lakui uždžiūti. Čia turi būti kelių sekundžių reikalas, nes uždelsus - tiesi ir švari linija nebesigaus. 
  4. Kad viskas eitųsi kaip per sviestą, naudok tokį laką, kurio užtenka vieno sluoksnio spalvai išgauti. Nes du sluoksnius dėti laiko neturėsi ir negalėsi, tad įsitikink, kad naudojamas lakas tikrai pakankamai pigmentuotas ir liksi patenkinta vienu sluoksniu. 
  5. Baigus lakuoti visus nagus leisk spalvai nudžiūti ir padenk nagus viršutiniu nagų lako sluoksniu (top coat). 
Kadangi mano nagai ne vienodo ilgio, lidpukus irgi klijavau taip, kad maždaug suvienodinti plotą, kuris bus padengtas spalva. Taip pat gali daryti ir tu, o jei nagai ilgi, rekomenduoju lipduką klijuoti taip, kad spalva uždengtų visą nago ilgį ir jis neišsikištų iš po spalvos. 

Dar vienas patarimas - užklijavus lipduką, prieš lakuodama įsitikink, kad nėra jokių oro tarpų. Taip užtikrinsi švarią ir gražią liniją. Taip pat visada naudok viršutinį sluoksnį (top coat) - su juo bet koks manikiūras laikosi kur kas ilgiau, nei be jo. Investavus į tikrai gerą viršutinį sluoksnį, mažiau gali investuoti į lakus ir įsigyt daugiau spalvų. 
Mano išgautas rezultatas toli gražu nėra tobulas, kadangi tokį manikiūrą darausi tik antrą kartą apskritai. Pirmą kartą kai dariau, gavosi dar didesnė nesąmonė, nelygu ir spalvos ploteliai vienas didesnis - kitas mažesnis. Na, bet kaip išmokti, jeigu nedaryti? 😁


Štai kaip man gavosi prancūziškas manikiūras pirmą kart:
Tiesa ta, kad pirmą kart darant tikrai rekomenduoju rinktis šviesesnę spalvą kaip kad aš rinkausi pastelinę violetinę. Kodėl? Nes mažiau matosi klaidos, ir, kol išmoksi, bus fainiau. Dabar rinkausi juodą spalvą ir labai ryškiai matosi bet kokia klaidelė, bet koks nelygumas ar nukrypimas. 

Taip, čia rodau kaip pasidaryti prancūzišką manikiūrą, bet ne tą klasikinį kur nagai rožiniai, o galiukai balti. Man labiau patinka eksperimentuoti su spalvomis, tad šiuos abu kartus dariau nuogą nagą ir spalvotus galiukus, tačiau turiu mintyse ir kitokių derinių - padengti ir nagą kokia nors spalva. Pvz. balti nagai ir juodi galiukai mano mintyse atrodo klasiškai (pvz. kaip čia, tik atvirkščiai). 

Rašyti komentarą

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.