DIY: žvakių lankstymas norima forma

2021 m. kovo 3 d., trečiadienis


Šis įrašas jokiu būdų nėra mokantis kaip tai padaryti - labiau mano asmeninio eksperimento aprašymas, nes eksperimentas vykęs tik iš dalies. Pabandžiau va tokią nesamonę vieno sekmadienio popietę ir, galvoju, pasidalinsiu su tavimi kaip man sekėsi ir kaip nesisekė. Nes pamačiusi Pinterest, Instagram ir kituose soc. tinkluose šias be galo charizmatiškai atrodančias žvakes, ir, kad jas įmanoma tokias pasidaryti namuose iš paprastų žvakių - negalėjau nepabandyti. 😁


Taigi tokių žvakių "receptas" labai paprastas: 

tereikia žvakių, kurias norime deformuoti ir šilto, maždaug 45 laipsnių vandens. Žvakes pamerkiame į vandenį pusvalandžiui ir tada, žvakėms dar esant vandenyje, bandome formuoti. Aš norėjau naudoti paprastas, Bolsius žvakes, kurias radau arčiausiai mano namų esančiame prekybcentryje. Taip pat dar namuose turėjau vieną aukso spalvos žvakę, kurią pirkau Pepco parduotuvėje dar gruodį, prieš Kalėdas. Visas žvakes sumerkiau pas save kriauklėje, šiltame vandenyje ir palaukiau kiek daugiau nei pusvalandį. Praėjus pusvalandžiui jau pradėjau lįsti ir bandyti žvakes palankstyti. Pirmiausia čiupau už auksinės. Ji man labai "pasidavė" ir, palikusi kaip guminė, gražiai lankstėsi. Nelūžo, tik ši žvakė yra aptraukta auksine folija, tai folija plyšo keliose vietose. Labai gerai nuteikė tas pirmasis bandymas, tad pradėjau lankstyti ir baltąsias. Deja pati pirma baltoji žvakė iš karto lūžo. Nusprendžiau, kad joms dar reikia pamirkti, nes yra storesnės. Tai atnaujinau atšalusį vandenį ir palaukiau dar. Šiek tiek davėsi lenkiamos tos baltosios, bet norint išgauti dinamiškesnę formą - lūžo. 


Palanksčiau šiek tiek, kaip matai nuotraukose, tačiau jos sulūžę per kelias vietas. Kaip dekoraciją pasilikau tik vykusią - auksinę žvakę, o baltąsias pasidėjau - gal išlydysiu ir pabandysiu persidaryti žvakę kokią įdomią (pvz. kaip čia). Tiesa, pamaniau, kad tos Bolsius žvakės gal yra ne iš vaško, o iš parafino? Kad taip nepasidavė lanstomos, vanduo tik minimaliai suminkštino. Ant pakuotės neradau info iš ko jos, tai ir nežinau dabar. 
Žodžiu, DIY projektas gavosi toks 50/50. Pats procesas patiko, tikrai gerai praleista sekmadienio popietė ir, pasigaminau visai fainą originalią žvakę, kurią pasidėjau ant savo makiažo staliuko. Pagalvojau, kad jei pavyktų projektas visu šimtu procentu, tokia paturbinta žvakė gali būti tikrai puiki dovana ar priedas prie dovanos - visgi rankų darbas, kažkas įdomiau. 


Tai jeigu tu daugiau žinai apie žvakių lankstymą ir kaip nesufeilinti - prašau, pasidalink, aš tikrai norėčiau sužinoti ir pabandyti dar kartą. 😁

2 komentarai

  1. Būtų baisu degint, kad namų nesudegint... :D nors atrodo tikrai gražiai 🤭

    AtsakytiPanaikinti

komentarai motyvuoja ir skatina Influx'o aktyvumą

sek mane instagrame @d.dalmantaite :

© Influx. Design by FCD, edited by me.