Influx - lietuviškas tinklaraštis

lietuviškas tinklaraštis

Kaip aš sulėtinau savo plaukų riebalavimąsi? 6 pagrindinės taisyklės


Galvos trinkimo kasdien prakeiksmas - ne tik kad varginantis, bet ir nelabai naudingas procesas. Metų pradžioje aš turėjau tokią situaciją: išplauti plaukai ryte, vakare jau atrodydavo susiriebalavę. kartais per dieną tekdavo galvą trinkti net du kartus - jei vakare pasitaikydavo išėjimo iš namų planų. Pamaniau, kad pabandysiu tai pakeisti. Išbandžiau keletą dalykų ir kai kurie iš jų pasiteisino - šiandien galiu plaukų netrinkti dvi dienas, o dar trečią dieną galiu išgyventi pasirinkusi kokią nors „neplautų plaukų šukuoseną“.  


Kaip aš tai padariau? Pirmiausia, išsigooglinau įvairiausius įmanomus patarimus ką tokiu atveju daryti. O tų patarimų aš radau visokių - nuo logiškų iki nelabai. Atsirinkau kas man patiko, kuo tikėjau ir kas atrodė nereikalaujantis per daug pastangų ar laiko. Visa šita metodika man suveikė, žadu toliau tęsti ir stebėti rezultatus. Noriu pasidalinti šiais būdais ir su tavimi - galbūt norėsi pabandyti. 1. NUSTOJAU LIESTI SAVO PLAUKUS 

Nors niekada nebuvau apsėsta liesti savo plaukus pernelyg dažnai, pagaudavau save tai darant: tai džiaugiuosi, kokie jie švelnūs, tai bandau suglostyti pasišiaušusius plaukus, tai suku kokią sruogą aplink pirštą, tai paimu plauksu į ranką, kad juos pauostinėti. Nustojus, kaip sakant, apsiimti tokiais nereikalingais dalykais, ant plaukų mažiau patenka purvo ir riebalų nuo rankų. Automatiškai jie ilgiau išlieka purūs, švarūs. Taigi, jeigu esi apsėsta liesti savo plaukus - nenustebk, kad jie gan greitai susiriebaluoja ir praranda visą grožį. 


2. VIENĄ KARTĄ PER SAVAITĘ NAUDOJU GILAUS VALYMO ŠAMPŪNĄ

Visur sklando skatinimas atsisakyti ir vengti SLS ir kitų aršių ploviklių šampūnuose, tiesa ta, kad šie - baisiai gerai plauna. Aršiai, tačiau tikrai gerai. Negalima tokiu šampūnu trinkti galvos kasdien, tačiau vieną kart per savaitę padaryti vadinamąjį deep-cleaning yra mažų mažiausia protinga. Ypač, jeigu naudoji plaukų formavimo priemones. Žinoma, galima rinktis ir saugios sudėties giliai valantį šampūną. Bet tai nėra būtina, asmeninis pasirinkimas. Tiesa, plaudama tokiu šampūnu plaukus, labai koncentruojuosi ir į skalpo odą. Švelniais sukamaisiais judesiais bandau pasiekti odą ir ją gerai nuplauti. Kartais net kelias minutes įtrinktą šampūną palieku sugerti nešvarumus. Įprastiems plovimams renkuosi švelnų šampūną. Koncentruojuosi tik į skalpą ir plaukų šaknis, stengiuos kuo mažiau šampūne mirkyti plaukų galiukus - apsaugoti nuo išsausėjimo. Šiuo metu naudoju:


Giliam valymui: HEAD & SHOULDERS, CLASSIC CLEAN, šampūnas, 90 ml

Švelniam kasdieniui plovimui: NATURE BOX, AVOCADO, šampūnas, 385 ml


3. GERAI IŠSKALAUJU PRIEMONES IŠ PLAUKŲ

Darydavau didelę klaidą ir per skubėjimą nepabaigdavau skalauti savo plaukų. Dabar tam skiriu didžiausią dėmesį - duše po vandens srove stoviu ir skirstau plaukus, stengiuosi pasiekti galvos odą ir nuplauti priemones: ar tai būtų šampūnas, kaukė, ar kondicionierius. Priemonių likučiai užkiša galvos odos poras ir tada jos išskiria daugiau sebumo.  Be to, galvą trinkti pradėjau ne delnais, o pirštų galiukais (pagalvėlėmis) - švelniai masažuojant. 


4. ATLIEKU GALVOS ODOS PILINGĄ

Mechaninis odos šveitimas padeda pašalinti suragėjusį odos sluoksnį. Pavyzdžiui skalpas taip pat turi tą sluoksnį, kuris nepašalinamas gali būti greito plaukų susiriebalavimo priežastimi. Galvos odą šveičiu nedažnai - gal 1-2 kartus per mėnesį. Manau, kad to visiškai pakanka, kadangi negyva oda ir šiaip šalinasi nuo kūno, tad per daug kištis nereikia. Taip pat svarbu šveitikliu naudotis atsargiai, švelniai, o po to - gerai jį išskalauti. Dabar naudoju: 


Galvos odos šveitiklis: NATURA SIBERICA OBLEPIKHA galvos odos šveitiklis, 200 ml


5. PRALEIDŽIU PLOVIMUS 

Pirmadienį galvą plaudavau, antradienį - naudodavau sausą šampūną. Trečiadienį plaudavau, ketvirtadienį vėl sausą, o savaitgaliais, kai niekur nereikėdavo eiti, stengdavaus plaukų neplauti ir nepurkšti visai. Sunaudojau gal 4 sauso šampūno buteliukus ir po jų pastebėjau, kad antrą dieną jo kaip ir nebelabai reikia. Dabar antrą dieną sauso šampūno nebenaudoju - plaukus užtenka iššukuoti, pakelti nuo šaknų. Trečią dieną išgyvenčiau su surištais plaukais, o ketvirtą dar galėčiau panaudoti sausą šampūną. Metų pradžioje man tai atrodė neįmanoma! 


Labiausiai nepatikęs sausas šampūnas: ISANA, sausasis šampūnas tamsiems plaukams, 200 ml (dusina)

Labiausiai patikęs sausas šampūnas: BATISTE CHERRY sausas plaukų šampūnas, 200 ml


6. VANDUO, MITYBA 

Žinoma, išorinė priežiūra yra gerai, bet savimi reikia rūpintis ir iš vidaus. Visomis jėgomis stengiuosi mažinti kavos puodelius ir juos keičiu vandens stiklinėmis. Atlikusi testą supratau, kad per dieną pašalinu net 2,6 litro vandens iš savo kūno! Tai išgerti bent 10 stiklinių vandens man yra būtina, kad nebūčiau dehidratacijos stadijoje. Vanduo ir subalansuota, daug maistinių medžiagų turinti mityba daug ką kūne sustato į vėžias, išsprendžia nemažai problemų, kurių nepajėgia išspręsti kosmetika. Nesu super duper pavyzdinga vandens gerėja ar sveikai bei maistingai bevalganti, tačiau šiek tiek labiau pasistengus - rezultatai matosi visame paveiksle, kurį matai veidrodyje. Kokius metodus aš atmečiau

Galbūt nepagrįstai, tačiau nusprendžiau, kad neverta skalauti skalpo su obuolių actu - nei malonu, nei turiu tam laiko. Leisti išdžiūti plaukams natūraliai - dar vienas patarimas, kurio netaikau, nes man jie visuomet išdžiūva ne purūs, prilipę prie skalpo ir šiaip - retai kada turiu galimybę laukti, kol jie išdžiūva be feno. Kai kur radau patarimą nenaudoti plaukų balzamų ir kondicionierių - toks pat mitas, kaip ir tas, kad riebios veido odos drėkinti nereikia. Iš karto praspyriau, net nesigilinau. Viename straipsnyje, viename patarimų sąraše paršyta mažiau šukuoti, o kiek žemiau - šukuoti plaukus. Tai irgi sau prieštaraujantys aspektai, šukuoju pagal poreikį, o ir paprastai - daugiau šukuojame plaukų galus, nešukuojame galvos odos, tai nemanau, kad reiktų į tai per daug kreipti dėmesį. Nebent šukavimasis jau visai nevaldomas pas tave ir darai tai labai daug. Na ir daug kitų patarimų, kurie man pasirodė nelabai reikalingi arba atimantys pernelyg daug pastangų. 


___________________
Nuotraukose matei: 
Medžiaginė gumelė plaukams | pirkta Sinsay.com | 1.50 €


Komentarai

Form for Contact Page